View Single Post
  #104 (permalink)  
Vechi 19 oct 2011, 22:44:36
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul kg pierdute - Roda

Citat:
Anterior postat de Roda Vezi mesajul
Maine sunt la amidonuri si mi-am pregatit de astazi fasole cu legume innabusite pentru pranz
plus o felie de paine din tarate, iar la cina probabil legume innabusite si salatica.
Iar peste doua zile, cand voi fi implinit exact 8 zile de rina voi avea zi de cantar....!!! Ce emotii, sper sa fi slabit macar 500 de gr.
si eu sunt maine la amidonuri, e super meniul tau., incearca sa papi amidon si la cina, adica fasole, juma din cat ai papat la pranz...ideea e ca cina sa fie juma din pranz, iar daca principalul aliment e amidonul, el trebuie consumat si la pranz si la cina..eu ma gandeam maine sa manac cartofi taranesti...si eu am emotii sincer...eu cred ca ai slabit mai mult de 500 g, adica sunt sigura de asta, o sa vezi tu...sa ne tii oricum la curent cu vestile, eu cel putin te urmaresc mereu chiar daca nu iti scriu...prefer sa-ti scriu mai cu seama cand ceri sfaturi sau faci eventual greseli...somn usor
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de iuanutza; 19 oct 2011 at 22:48:42.