View Single Post
  #105 (permalink)  
Vechi 01 apr 2020, 13:02:14
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Căsuta slăbuțelor active

Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Neața fetelor.

Eu duminică aveam 64.4 kg și eram destul de bucuroasă având în vedere că pe 22 martie arăta 65.6 kg; dar nu am vrut să modific thicker-ul gândindu-mă că dau raportul pe 1 aprilie.

Și ieri noapte mai eram și fericită că am făcut o oră de Tae Bo și am reușit să alung din mintea mea gândul de a mă duce după pizza (ideea de porceală la final de lună).

Și cântarul în loc să mă recompenseze pentru efort, îmi arăta 64.8 kg

Sper să fie o retenție de apă, și insomniile mele până la 2 noaptea.
Si eu ma dau peste cap cand vad cum aiureaza cantarul. Dar e vina noastra, pentru ca ne cantarim des. Mult prea des. Cum kg nu le-am pus in 2-3 zile, o saptamana, nici de dus nu le putem da duse in atata timp...

Sper la mai bine si eu.
Azi la mic dejun am avut fulgi de ovaz cu un iaurt iar la pranz ciorba de perisoare cu o lingura de smantana sI vreo 4 fire mici de usuturoi verde. Daaaa, ador usutoiul verde )))
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
butterfly30 (01 apr 2020), lidiuta (03 apr 2020), Q88 (02 apr 2020), Zoe (03 apr 2020)