Subiect: Jurnal crissa08
View Single Post
  #105 (permalink)  
Vechi 01 aug 2010, 08:36:39
crissa08's Avatar
crissa08 crissa08 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal crissa08

Buna dimineata!
Nico nu prea am fost concreta ieri, iau antibiotice si sunt cam ametita! Gasesti cartea si pe forum in format electronic, mai sunt detalii si pe google, in carte e detaliat si poti sa te lamuresti daca te-ai gandit sa ti Monti.
Loly ieri am stat mai mult in pat, ma simt mai bine, dar aici a plouat si am niste junghiuri, azi termin si cu antibioticele, calmante nu am luat deloc. Am niste cumparaturi de facut, dar deocamdata nu ies. Ma bucur ca ai mai slabit, ne descurcam noi pana la urma, e de durata! Eu 80 de kg aveam prin liceu, asa ca acum o sa ma multumesc cu...85! Am zis ca o iau mai usor, totusi 28kg in 6 luni e mult. Organismul se dezechilibreaza, asa ca in august o sa merg cu 2 kg.
Pety succes in continuare, sa ai rabdare si sa nu abandonezi, sfat care il dau la toata lumea!
Pupici
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]