View Single Post
  #105 (permalink)  
Vechi 12 sep 2011, 17:39:21
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Draga jurnal, azi am fost shopping pt ca nu mai aveam nici o pereche de pantaloni care sa-mi vina kalumea pe mine, toti imi stateau labartati...asa ca mi-am cumparat doua perechi de blugi mai mulati care imi vin mult mai bine, sunt masura 30...faza cam nasoala e ca eu niciodata nu am pus asa accent pe centrimetri, la mine a fost important cantarul si cam atat si nici nu stiu cum e faza cu masurile astea, stiu ca mai demult purtam 42 la blugi, apoi mai incoace de cand cu slabitul purtam 38, banuiesc ca nu am scazut chiar 8 numere acum...oricum am de gand azi sa imi fac ordine in garderoba, ca incepe sa se raceasca afara, si nu o sa-mi mai fie prioritare maieurile si pantalonii subtiri...tot azi la pranz mi-am facut surimi, i-am fiert putin apoi i-am prajit dar fara pic de ulei, au fost buni, insa mai trebuia o lamaie pt ca au gustul cam dulce, dar asta este nu am avut...deasemenea mi-am pus in gand sa fac zilnic cate 40 min pe bicicleta, dar nu dintr-o data, ci in decursul zile...am observat si eu ca acum arat cat de cat bine, dar daca nu incep sportul nu o sa ma tonific niciodata...am de gand sa ma mai uit pe forum la rubrica sport si sa ma autodisciplinez cu niste exercitii de acolo, si sa ma mai uit prin jurnalele fetelor sa vad daca voi putea fi de ajutor cu ceva...si normal ca este o bucurie enorma cand vin la mine slabute noi si slabute cu care am tinut legatura de la inceput...va pup scumpele mele
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]