Subiect: Jurnal Andrada
View Single Post
  #1050 (permalink)  
Vechi 02 sep 2011, 19:51:46
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Suna medicul!
Pt ca acum bebe e f. sensibil iar tu cu treaba asta dai in deshidratare si alte alea.
Sper ca esti mai bine.

Apropo fetele, de fiecare data cand va duceti sa va ia sange, dupa ce va ia, stati 10 minute linistite pe un scaun, beti apa incet si mancati un fruct daca cioco nu va place.
E bun si un pahar de vin la pranz sau o bere.
Si mie mi s-a intamplat o data treaba cu lesinul asta pt ca m-am ridicat imediat si am vrut sa plec. Numai ca sangele are nevoie de cateva minute sa ajunga din nou la echilibru in organism.

Pupici!
La ora 23:00 nu mi-ar fi raspuns nici un medic sau mi-ar fi raspuns, dar n-ar fi fost atent la ce am eu de spus.
E bine ca am rezolvat problema pana la urma.
Multumim de sfaturi legate de snage. Le voi memora pentru ca o sa am nevoie de ele pe toata perioada sarcinii (monitorizarea anticorpilor anti Rh presupune multe intepaturi de "vampirusi").
Pana in momentul de fata n-am dat niciodata atat sange la analizat. Este un adevarta record
Prin 2006, cand am mai dat o cantitate mai mare de sange spre analiza, doctorita a tras atat de repede (asta a fost senzatia mea) incat am lesinat de pe scaun, iar sfatul de atunci a fost sa cer sa mi se ia sange doar intinsa pe pat, ceea ce si fac.
De acum incolo voi lua si o sticluta cu apa la mine sa beau imediat dupa ce se termina "extractia".
Va pup si eu!
Stef