Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Andrada

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1041 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 09:55:51
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Buna Andrada!
Eu am inceput serviciul. Deja i-am spus sefului meu ca la anul, din martie sa nu mai conteze pe mine, iar el a zis ca mai e pana atunci. Ba chiar mi-a spsu ca pot sa ma servesc cu ce doresc de la el din frigider (are ciocolata, biscuiti, prajiturele etc.), dar eu prefer fructele si legumele acum si multe lactate.
Ma simt destul de bine. Bebe nu-i asa de "nazuros" dimineata. Ma pot trezi fara sa-mi fie greata, dar trebuie sa-i dau ceva de papa in maxim o ora, sa nu faca scandal. Dupa amiaza cere somn, cel putin 3 ore (e bine ca am un program permisibil). Inca nu am varsaturi.
Nu pot sa beu apa de la robinet, doar apa plata sau apa de la Herculane (am la birou apa adusa de la Herculane).
Mai rau e seara cand incep niste senzatii de greata teribile si orice as face nu prea trec asa de repede.
Cel mai greu imi este cand trebuie sa adorm si nu reusesc. Daca nu las TV aprins sau sa citesc o carte, nu reusesc sa adorm, oricat de obosita as fi.
Saptamna asta ma duc la analize (recomandate de medicul de familie), iar saptamana viitoare am primul ecograf.
In rest toate bune!
Te pupic!
Stef

P.S. Am vazut ca nu pot sa pun aici cartea (regulile site-ului).
Nici in biblioteca slabtelor nu e voie?
Ma bucur ca nu ai o sarcina greuta si ca toate merg bine.Astept poza de eco daca faceti!
Ma bucur de asemenea ca mananci sanatos si ca nu ai pofte nesanatoase(inca)
Vezi ca am vazut ceva subiect deschis de mamicute cu dpn(data probabila de nastere) apropiata de a ta.Nu mai stiu cum se numea ...Intra si tu pe acolo sau in altele ca sa mai"furi"sfaturi pt greata de seara si inceputul de insomnie.
Sper sa iasa totul bine si la analize.
Te pup si eu!

Citat:
Anterior postat de Ikerina Vezi mesajul
Foarte rau ca nu ai fost la un control mai detaliat... Ar fi bine sa te duci, chiar cu regim dupa tine
Pup, fa-te bine!!!
Vai Diana...tu uiti ca eu sunt pe cont propriu si ca platesc tot ce investighez...Nu am atatia bani de"aruncat"pe mine...de aia tot incerc sa evit sa ajung la dr....Daca nu trece nici nu regim,o sa fac cumva sa merg...
Tu ce mai faci?
Pup!
__________________
Jurnalul meu Nr 5

Ultima dată editat de AnDrAdAxl; 31 aug 2011 at 09:57:54.
  #1042 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 18:05:03
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Nici in biblioteca slabtelor nu e voie?
Ma bucur ca nu ai o sarcina greuta si ca toate merg bine.Astept poza de eco daca faceti!
Ma bucur de asemenea ca mananci sanatos si ca nu ai pofte nesanatoase(inca)
Vezi ca am vazut ceva subiect deschis de mamicute cu dpn(data probabila de nastere) apropiata de a ta.Nu mai stiu cum se numea ...Intra si tu pe acolo sau in altele ca sa mai"furi"sfaturi pt greata de seara si inceputul de insomnie.
Sper sa iasa totul bine si la analize.
Te pup si eu!


Vai Diana...tu uiti ca eu sunt pe cont propriu si ca platesc tot ce investighez...Nu am atatia bani de"aruncat"pe mine...de aia tot incerc sa evit sa ajung la dr....Daca nu trece nici nu regim,o sa fac cumva sa merg...
Tu ce mai faci?
Pup!
La partea cu biblioteca inca nu am ajuns. N-am "scotocit" suficient prin site. O sa vad daca pot posta acolo pasaje din carte sau poate chiar toata cartea.
Si eu ma bucur ca nu am o sarcina foarte dificila.
Abia astept eco si normal ca o sa-i facem poza.
Zilele astea, pentru ca abia am inceput serviciul mai am de alergat, de aceea nu am reusit sa "navighez" prin minunatul site al slabutelor, asa ca iti multumesc de ponturi si cum prind un moment mai lejer o sa caut si eu solutii anti greturi si alte informatii utile.
Momentan am apelat la mama sa ma sfatuiasca la faza cu greata (mai ales ca ea la toate cele 3 sarcini a avut parte de asa ceva de la inceput pana la sfarsit), care mi-a zis de ceaiul de lamanie (facut in casa) - foarte eficient. Ea mi-a zis sa pun miere sau zahar dar pe mine nu ma incanta ideea. Nu vrea bebe.
O sa am un bebe tare sanatos si atent la mancare, inca de pe acum face nazuri cand vine vorba de "inghitit prostii".
Cred ca am descoperit cauza insomiei mele. Eu ziua incerc sa dorm (mai ales ca ma simt epuizata si simt nevoia de odihna), dar colegi de-ai sotului, mai ales unul mai "narod" se gaseste sa sune exact cand incerc eu sa adorm si uite asa se acumuleaza multa oboseala si fuge somnul meu.
Anul trecut tot acest "personaj" ne-a stricat tot concediul sunandu-l in fiecare zi pe sotul meu pentru nimicuri . Cred ca o sa-i inchid telefonul in nas daca mai suna .
Si eu sper sa iasa bine analizele. Maine dimineata mergem sa le face, iar rezultatele cred ca o sa le avem luni cel tarziu.
Te pupic!

P.S. Te rog sa imi lasi un mesaj cu adresa ta de la TM unde sa iti trimit o fotocopie dupa carte (asa cred ca e cel mai usor).
  #1043 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 18:27:30
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
La partea cu biblioteca inca nu am ajuns. N-am "scotocit" suficient prin site. O sa vad daca pot posta acolo pasaje din carte sau poate chiar toata cartea.
Si eu ma bucur ca nu am o sarcina foarte dificila.
Abia astept eco si normal ca o sa-i facem poza.
Zilele astea, pentru ca abia am inceput serviciul mai am de alergat, de aceea nu am reusit sa "navighez" prin minunatul site al slabutelor, asa ca iti multumesc de ponturi si cum prind un moment mai lejer o sa caut si eu solutii anti greturi si alte informatii utile.
Momentan am apelat la mama sa ma sfatuiasca la faza cu greata (mai ales ca ea la toate cele 3 sarcini a avut parte de asa ceva de la inceput pana la sfarsit), care mi-a zis de ceaiul de lamanie (facut in casa) - foarte eficient. Ea mi-a zis sa pun miere sau zahar dar pe mine nu ma incanta ideea. Nu vrea bebe.
O sa am un bebe tare sanatos si atent la mancare, inca de pe acum face nazuri cand vine vorba de "inghitit prostii".
Cred ca am descoperit cauza insomiei mele. Eu ziua incerc sa dorm (mai ales ca ma simt epuizata si simt nevoia de odihna), dar colegi de-ai sotului, mai ales unul mai "narod" se gaseste sa sune exact cand incerc eu sa adorm si uite asa se acumuleaza multa oboseala si fuge somnul meu.
Anul trecut tot acest "personaj" ne-a stricat tot concediul sunandu-l in fiecare zi pe sotul meu pentru nimicuri . Cred ca o sa-i inchid telefonul in nas daca mai suna .
Si eu sper sa iasa bine analizele. Maine dimineata mergem sa le face, iar rezultatele cred ca o sa le avem luni cel tarziu.
Te pupic!

P.S. Te rog sa imi lasi un mesaj cu adresa ta de la TM unde sa iti trimit o fotocopie dupa carte (asa cred ca e cel mai usor).
sal
Stefania momentan nu iti poate da mesaj cu adresa pt ca tu nu ai 300mesaje.
sa ai sarcina usoara
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #1044 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 18:47:41
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul

sal
Stefania momentan nu iti poate da mesaj cu adresa pt ca tu nu ai 300mesaje.
sa ai sarcina usoara
Salut!
Multumesc pentru informatie si pentru urare!

O seara placuta!
  #1045 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 21:28:42
Ikerina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Tentativa de Dukan :)
Date: 175cm, 78.7kg
Mesaje: 402
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Vai Diana...tu uiti ca eu sunt pe cont propriu si ca platesc tot ce investighez...Nu am atatia bani de"aruncat"pe mine...de aia tot incerc sa evit sa ajung la dr....Daca nu trece nici nu regim,o sa fac cumva sa merg...
Tu ce mai faci?
Pup!
Nu uit... Pur si simplu ma gandesc... Daca tu nu esti sanatoasa, cine are grija de copilul tau? De unde atata energie sa echivalezi cu zburdalnicia Brianei?
Eu ma lupt in continuare cu pofta mea acuta de dulce, nush cum sa fac, la mine chestia cu cromul nu functioneaza...
__________________
Jurnal Ikerina - Nu voi privi niciodata in pamant! Iar daca o voi face... va fi doar cat sa imi admir pantofii!

Nu-mi negociez principiile!
Planuri? Incerc sa invat sa nu imi mai fac!


In continuare... Voi da tot ce-i mai bun!
  #1046 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 21:31:49
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Salut fetele!

Am o "mica" problema,
Azi am fost cu sotul meu sa ne ia sange ca sa facem analizele. El grupa si Rh-ul, eu hemoleucograma, VDRL, etc. (ce se fac in timp de sarcina).
Dupa ce ne-au luat sange ni s-a facut rau la amandoi ("mamaligutze" cum ne-a spus mama).
Ne-au dat de acolo o ciocolata, dar cred ca era expirata, deoarece m-am deranjat la stomac foarte tare, chiar si acum simt cum imi "fierbe" stomacul. Cum stiu ca nu pot sa iau medicamente in perioada asta, am facut un ceai de menta, dar nu pare a fi suficient. Am mancat si putina coaja de paine (foarte bine prajita), dar parca nu se linistete. Chiar nu stiu ce sa mai fac.
Am nevoie de un mic sfat.

P.S. Simt ca bebelulsul meu nu agreeaza ciocolata.
  #1047 (permalink)  
Vechi 02 sep 2011, 11:13:21
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
La partea cu biblioteca inca nu am ajuns. N-am "scotocit" suficient prin site. O sa vad daca pot posta acolo pasaje din carte sau poate chiar toata cartea.
Si eu ma bucur ca nu am o sarcina foarte dificila.
Abia astept eco si normal ca o sa-i facem poza.
Zilele astea, pentru ca abia am inceput serviciul mai am de alergat, de aceea nu am reusit sa "navighez" prin minunatul site al slabutelor, asa ca iti multumesc de ponturi si cum prind un moment mai lejer o sa caut si eu solutii anti greturi si alte informatii utile.
Momentan am apelat la mama sa ma sfatuiasca la faza cu greata (mai ales ca ea la toate cele 3 sarcini a avut parte de asa ceva de la inceput pana la sfarsit), care mi-a zis de ceaiul de lamanie (facut in casa) - foarte eficient. Ea mi-a zis sa pun miere sau zahar dar pe mine nu ma incanta ideea. Nu vrea bebe.
O sa am un bebe tare sanatos si atent la mancare, inca de pe acum face nazuri cand vine vorba de "inghitit prostii".
Cred ca am descoperit cauza insomiei mele. Eu ziua incerc sa dorm (mai ales ca ma simt epuizata si simt nevoia de odihna), dar colegi de-ai sotului, mai ales unul mai "narod" se gaseste sa sune exact cand incerc eu sa adorm si uite asa se acumuleaza multa oboseala si fuge somnul meu.
Anul trecut tot acest "personaj" ne-a stricat tot concediul sunandu-l in fiecare zi pe sotul meu pentru nimicuri . Cred ca o sa-i inchid telefonul in nas daca mai suna .
Si eu sper sa iasa bine analizele. Maine dimineata mergem sa le face, iar rezultatele cred ca o sa le avem luni cel tarziu.
Te pupic!

P.S. Te rog sa imi lasi un mesaj cu adresa ta de la TM unde sa iti trimit o fotocopie dupa carte (asa cred ca e cel mai usor).
Buna Mamicuta!Din pacate,cum a zis si Azra,numai dupa ce vei avea 300 mesaje putem sa ne dam datele..Lasa ca nici atunci nu e tarziu!Poate vine eu pe acasa pana atunci si ne vedem la un suc cumvasa dau si eu un pupic la burtica!Multumesc oricum pentru gest!


Citat:
Anterior postat de Ikerina Vezi mesajul
Nu uit... Pur si simplu ma gandesc... Daca tu nu esti sanatoasa, cine are grija de copilul tau? De unde atata energie sa echivalezi cu zburdalnicia Brianei?
Eu ma lupt in continuare cu pofta mea acuta de dulce, nush cum sa fac, la mine chestia cu cromul nu functioneaza...
Ce sa fac?Ma strofoc toata si imi iasa..O mai si las moale cand sunt extenuata si recuperez cand sunt mai odihnita.Si sa ma laud ca ma ajuta?Isi mai duce si ea pampers la gunoi;imi mai aduce vase din camera cand vede ca spal,isi strange jucariile cand ma vede pe mine ca incep..Deci..sunt o norocoasa momentan!

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Salut fetele!

Am o "mica" problema,
Azi am fost cu sotul meu sa ne ia sange ca sa facem analizele. El grupa si Rh-ul, eu hemoleucograma, VDRL, etc. (ce se fac in timp de sarcina).
Dupa ce ne-au luat sange ni s-a facut rau la amandoi ("mamaligutze" cum ne-a spus mama).
Ne-au dat de acolo o ciocolata, dar cred ca era expirata, deoarece m-am deranjat la stomac foarte tare, chiar si acum simt cum imi "fierbe" stomacul. Cum stiu ca nu pot sa iau medicamente in perioada asta, am facut un ceai de menta, dar nu pare a fi suficient. Am mancat si putina coaja de paine (foarte bine prajita), dar parca nu se linistete. Chiar nu stiu ce sa mai fac.
Am nevoie de un mic sfat.

P.S. Simt ca bebelulsul meu nu agreeaza ciocolata.
Nu stiu ce sa iti zic...Exact de asta am amanat si eu analizele de sange pana a venit sotul...pt ca si eu am avut un episod de asta cu lesin dupa recoltare.
Incearca sa eviti sa iei pastile si continua cu ceai si alte remedii"babesti".
Nu ii mai da cioco la bebe daca nu ii place!
Sa iti fie bine:*!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
  #1048 (permalink)  
Vechi 02 sep 2011, 18:15:36
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Nici in biblioteca slabtelor nu e voie?
Ma bucur ca nu ai o sarcina greuta si ca toate merg bine.Astept poza de eco daca faceti!
Ma bucur de asemenea ca mananci sanatos si ca nu ai pofte nesanatoase(inca)
Vezi ca am vazut ceva subiect deschis de mamicute cu dpn(data probabila de nastere) apropiata de a ta.Nu mai stiu cum se numea ...Intra si tu pe acolo sau in altele ca sa mai"furi"sfaturi pt greata de seara si inceputul de insomnie.
Sper sa iasa totul bine si la analize.
Te pup si eu!


Vai Diana...tu uiti ca eu sunt pe cont propriu si ca platesc tot ce investighez...Nu am atatia bani de"aruncat"pe mine...de aia tot incerc sa evit sa ajung la dr....Daca nu trece nici nu regim,o sa fac cumva sa merg...
Tu ce mai faci?
Pup!
Andrada, dar iti poti plati tu casa de asigurari de sanatate. Stiu ca am facut-o eu in 2010 ca sa ma internez in spital cat am fost in concediu in Ro. Si nu am platit mult, in jur de 50 de euro pt 6 luni. Sa stii ca ar trebui sa faci chestia asta si sa incepi cu investigatiile. Nu mai amana. Documente iti trebuiesc cateva, e adevarat, dar, sincer, se merita. Nu stiu cat ar fi acum si cat costa pe un an, dar tu trebuie sa aduci de la fortele de munca dovada ca nu esti angajata pe nicaieri. Nu stiu daca faptul ca ai bebe iti aduce vreo reducere, nu am idee.
Intereseaza-te. Intr-o saptamana e gata asigurarea ta si ai aceleasi drepturi ca si o persoana angajata.

Are dreptate Kami, nu e de joaca cu sanatatea!
Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Salut fetele!

Am o "mica" problema,
Azi am fost cu sotul meu sa ne ia sange ca sa facem analizele. El grupa si Rh-ul, eu hemoleucograma, VDRL, etc. (ce se fac in timp de sarcina).
Dupa ce ne-au luat sange ni s-a facut rau la amandoi ("mamaligutze" cum ne-a spus mama).
Ne-au dat de acolo o ciocolata, dar cred ca era expirata, deoarece m-am deranjat la stomac foarte tare, chiar si acum simt cum imi "fierbe" stomacul. Cum stiu ca nu pot sa iau medicamente in perioada asta, am facut un ceai de menta, dar nu pare a fi suficient. Am mancat si putina coaja de paine (foarte bine prajita), dar parca nu se linistete. Chiar nu stiu ce sa mai fac.
Am nevoie de un mic sfat.

P.S. Simt ca bebelulsul meu nu agreeaza ciocolata.
Suna medicul!
Pt ca acum bebe e f. sensibil iar tu cu treaba asta dai in deshidratare si alte alea.
Sper ca esti mai bine.

Apropo fetele, de fiecare data cand va duceti sa va ia sange, dupa ce va ia, stati 10 minute linistite pe un scaun, beti apa incet si mancati un fruct daca cioco nu va place.
E bun si un pahar de vin la pranz sau o bere.
Si mie mi s-a intamplat o data treaba cu lesinul asta pt ca m-am ridicat imediat si am vrut sa plec. Numai ca sangele are nevoie de cateva minute sa ajunga din nou la echilibru in organism.

Pupici!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1049 (permalink)  
Vechi 02 sep 2011, 19:44:45
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Buna Mamicuta!Din pacate,cum a zis si Azra,numai dupa ce vei avea 300 mesaje putem sa ne dam datele..Lasa ca nici atunci nu e tarziu!Poate vine eu pe acasa pana atunci si ne vedem la un suc cumvasa dau si eu un pupic la burtica!Multumesc oricum pentru gest!

Nu stiu ce sa iti zic...Exact de asta am amanat si eu analizele de sange pana a venit sotul...pt ca si eu am avut un episod de asta cu lesin dupa recoltare.
Incearca sa eviti sa iei pastile si continua cu ceai si alte remedii"babesti".
Nu ii mai da cioco la bebe daca nu ii place!
Sa iti fie bine:*!
Buna!

Pana la urma s-a rezolvat problema cu deranjul prin leacuri "babesti". Azi am baut apa sa recuperez tot ce s-a dus ieri, din cauza ciocolatei.
M-am invata minte, nu mai pap cioco sau orice alt dulce pana nu vine bebe.
Cerd ca al meu bebe o sa ma invete sa fiu foarte atenta la ce papa.
Nu agreeaza nimic nesanatos. Ceea ce ma bucura enorm.
Sper sa reusim sa ne vedem live si in direct pe aici prin Severin
Felicitari pentru Birana, e o fetita tare cumite, daca are initiative de ajutor (asta cat o sa o tina).
Am cautat zilele astea sectiunea biblioteca de pe site, dar n-am reusit sa o gasesc. Cred ca nu am cautat cu atentie sau poate nu am inca acces la ea, dar nu-i nimic, o sa continui sa scriu si poate asa ajung sa descopar din ce in ce mai multe minuni ale acestui site.
Va pup!
Stef
  #1050 (permalink)  
Vechi 02 sep 2011, 19:51:46
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Suna medicul!
Pt ca acum bebe e f. sensibil iar tu cu treaba asta dai in deshidratare si alte alea.
Sper ca esti mai bine.

Apropo fetele, de fiecare data cand va duceti sa va ia sange, dupa ce va ia, stati 10 minute linistite pe un scaun, beti apa incet si mancati un fruct daca cioco nu va place.
E bun si un pahar de vin la pranz sau o bere.
Si mie mi s-a intamplat o data treaba cu lesinul asta pt ca m-am ridicat imediat si am vrut sa plec. Numai ca sangele are nevoie de cateva minute sa ajunga din nou la echilibru in organism.

Pupici!
La ora 23:00 nu mi-ar fi raspuns nici un medic sau mi-ar fi raspuns, dar n-ar fi fost atent la ce am eu de spus.
E bine ca am rezolvat problema pana la urma.
Multumim de sfaturi legate de snage. Le voi memora pentru ca o sa am nevoie de ele pe toata perioada sarcinii (monitorizarea anticorpilor anti Rh presupune multe intepaturi de "vampirusi").
Pana in momentul de fata n-am dat niciodata atat sange la analizat. Este un adevarta record
Prin 2006, cand am mai dat o cantitate mai mare de sange spre analiza, doctorita a tras atat de repede (asta a fost senzatia mea) incat am lesinat de pe scaun, iar sfatul de atunci a fost sa cer sa mi se ia sange doar intinsa pe pat, ceea ce si fac.
De acum incolo voi lua si o sticluta cu apa la mine sa beau imediat dupa ce se termina "extractia".
Va pup si eu!
Stef
 

Informatii despre slabit
copil, dieta south beach, jurnal, kilograme, mame, mamici, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole