View Single Post
  #106 (permalink)  
Vechi 29 apr 2010, 14:13:01
di3rvcil's Avatar
di3rvcil di3rvcil este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Dukan
Date: 156cm, 61.5kg
Mesaje: 1.379
Aprecieri acordate: 83
Am fost apreciat(a) de 270 ori in 168 mesaje
Implicit Re: De ce vrei sa slabesti?

Desi sunt de ceva vreme pe forum, nu am deschis aceasta sectiune cu raspunsul meu legat de intrebarea de ce?
De ce vreau sa slabesc?
Nicidecum pentru cei din jurul meu sau pentru oamenii pe care ii intalnesc - consider ca am o persoanlitate puternica, care eclipseaza restul aspectelor si care mi-a adus alaturi prietenii de care am avut nevoie in viata.
Vreau sa slabesc pentru ca nu ma mai simt bine in pielea mea.
Vreau sa slabesc pentru ca atunci cand vreau sa fac spagatul, ma lovesc de grasime.
Vreau sa slabesc pentru ca nu mai pot sa fac drumetiile de zeci de kilometrii cu bicicleta fara sa gafai si sa transpir ca un porc.
Vreau sa slabesc pentru ca nu mai am curajul sa ma urc pe un cal, dupa 3 ani de echitatie ca sport de performanta. Si dorinta arde in mine cu flacara mocnita.
Vreau sa slabesc pentru ca mi-am pierdut din elasticitatea corpului si nu ma mai simt bine atunci cand vreau sa ma simt bine (si ar trebui sa ma simt bine - read between the lines)
Vreau sa slabesc pentru ca hainele marimea 42-44-46 sunt URATE si neadecvate varstei de 22 de ani.
Vreau sa slabesc pentru ca deja mi-am stricat pantofii preferati.
Vreau sa slabesc pentru ca mi-e frica sa mai dansez cum dansam cu mama prin casa, cand eram mica (mama e fosta balerina, si a avut grija sa imi transmita dragostea pentru aceasta arta, insa eu am avut grija sa o pastrez doar pentru home-show-off) - mi-e frica ca la kilogramele mele imi rup degetele si oasele de la picioare...

Am fost rea? Am spus ce aveam pe suflet.

Se pare ca am nevoie de un sut in fund care sa ma dea jos de pe canapea, acum am luat in brate scuza examenelor. Mi-e asa rusine cu ... mine...
__________________
"Daca ai comori spirituale in sufletul tau, pune-le in practica acum. Altfel ele te vor abandona."
Paulo Coelho



Ultima dată editat de di3rvcil; 29 apr 2010 at 14:16:23.
Răspuns cu citat