View Single Post
  #106 (permalink)  
Vechi 02 dec 2011, 18:40:47
mikaelaflo's Avatar
mikaelaflo mikaelaflo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 mar 2011
Locaţie: Curtea de Arges, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica, 3 mese + 2 gustari
Date: 165cm, 88.8kg
Mesaje: 740
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul
si la replica asta eu trebuia sa tac?Neah!!!
1: Daca fac observatii le fac pentru ca prefer sa incerc sa va ajut inainte sa avem puncte in minus!
2: Daca vrei sa mananci grasimi bune acestea nu se afla in cascaval!mananca avocado,nuci,migdale,etc daca vrei grasimi bune.
3: Ma bucur ca ai avut si ai rezultate si sper sa te tina cat mai mult"norocul asta".
Acuma gata!

Fetelor voi pe unde sunteti?
Imi tot zici de noroc....ce crezi tu ca eu am mancat numai ce am vrut si am slabit 20 de kg? Am avut grija ca daca am mancat ceva nesanatos cu multe calorii sa nu mai suplimentez si cu alimente sanatoase. M-am incadrat in calorii.... si am revenit la diete dupa perioade de rasfat culinar....trebuie sa gasim lucrurile la care reactioneaza organismul nostru si sa perseveram. Nu suntem toti la fel si fiecare trebuie sa-si gaseasca secretul....nu mai merge ceva,schimbam...o sa mearga altceva....
__________________
Drumul spre o viata sanatoasa
mikaelaflo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2427 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat