View Single Post
  #1060 (permalink)  
Vechi 08 iul 2011, 10:13:51
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 09

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna Vidia...oare ce ai patit?
...si la noi e foarte cald....si spun ca se mai incalzeste....cu toate ca urmatoarele 2 luni am citit pe nett ca o sa fie cu oscilatii de la foarte frig la foarte cald...ploi ...se spunea ca o sa fie seceta din cate am citit se pare ca nu...ce o vrea Dumnezeu...cine se gandea dupa cata apa am avut peste tot ca o sa mai am ceva in gradina si uite ca apa s-a tras pe unde am avut transeele facute de apa am adus pamant,am sadit din nou si acum gradina rade...sa e fereasca Dumnezeu de grindina si de rele...mereu am spus ce vrea Dumnezeu,din calea lui nu te poti ferii...
Vidia am citit ca relatia ta cu sotul merge bine,ti-am si raspuns intr-un mesaj sapt.trecuta sau luni..nu mai stiu cand...zilele sunt asa scurte de zici ca sunt una in alta...ma bucur pt.voi si in timp copii o sa va creasca si voi o sa treceti peste toate...la ce facultate vrei sa te inscri?...Sotul ce parere are?...te-as sfatuii sa faci ceva in contabilitate...sau ceva pe serv.sociale....pup si numai bine...
Da Angy merge foarte binesi crede-ma vad multe schimbari in comportament si atent ,preocupat tot timpul ,sa-mi fie bine mie si celor mici,ieri atat de bine ce ne-am simtit la plimbare am ras si pot spune ca dupa atata timp cu toata inima si cred ca de asta nu am dormit azi noapte de fericire ,sincer am simtit asta tot timpul imi ia cate ceva,iar asta ma bucura ,nu ceea ce mi-a luat si pur si simplu ca s-a gandit la mine.Sotul a ramas blocat cateva secunde cand i-am spus de facultate.M-am gandit la finante banci sau marketing
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]