View Single Post
  #10693 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 16:50:23
jeny2105's Avatar
jeny2105 jeny2105 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 oct 2010
Locaţie: CLUJ-NAPOCA, Romania
Dieta: Dukan
Date: 172cm, 109.8kg
Mesaje: 2.299
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 135 ori in 91 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj VI)

Citat:
Anterior postat de elenavulpe Vezi mesajul
TAZ prezent! Am auzit ca e nevoie de serviciile mele!
Miaranda bun venit pe la noi (vezi ce dragutza sunt ). La sfarsitul mesajului o sa vezi si poza mea .
Mari, Dana... fetele care ati plecat acasa... va pup!
Tzontzi mama... tu esti ancora noastra cu realitatea... seriozitatea ta este cea care ne tine bine impamantate . Pupa-te-as!


Asa Miranda! Acum ca mi-ai vazut poza si stii cu cine stai de vorba... sa incepem prelucarea. Tzontzolica este dragutza, tandra... etc. Io mai ca furtuna asa, vin si zic: alege o dieta pe care sa fii sigura ca o poti duce pana la capat, care sa nu te frustreze ca-ti lipsesc diverse alimente, si la care sa poti controla foarte bine perioada de dupa slabire, respectiv mentinerea si in continuare... de-a lungul vietii... noile obiceiuri alimentare.
Avand in vedere cele enumerate mai sus, eu te sfatuiesc, prieteneste si din experienta, sa te orientezi catre o dieta hipocalorica. Tu insa vei alege ce vei crede tu de cuviinta.
Motiv pentru care te pupacesc si pe matale si sa te astepti sa te urmaresc si sa intervin. Ah! Sa nu uit: din p.d.v. psihologic aici deviza este: VREAU, STIU, POT. Ca sa intelegi si tu despre ce e vorba aici vezi la mine la semnatura ca sunt scrise cuvintele. Daca faci click pe ele or sa te duca la un mesaj in care am explicat pe larg de ce avem noi aici deviza asta. Mai exact nu folosim constructii verbale de tipul: "mi-as dori", "as vrea", "sper", "cred", "incerc" Toate sunt inlocuite, mental si scriptic cu unul din cele trei: VREAU, STIU, POT! Gaseste-ti o dieta, pentru ca la 1 noiembrie sa poti sa ne spui acre este targetul tau in kg de la sfarsitul lui noiembrie.
dupa prezentarea pe care ti-ai facut-o cred ca saraca miranda i-o trecut dorul de tot
miranda draga sa stii ca nu e asa de negru dracul cum se spune asa ca nu te speria, nana e o draguta scumpa si adorabila care incearca sa ne tina pe linia de plutire
asculta de sfaturile ei si o sa fie bine bafta