Subiect: Jurnal Pebbles
View Single Post
  #107 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 21:28:18
pebbles's Avatar
pebbles pebbles este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 35
Date: 184cm, 107kg
Mesaje: 349
Aprecieri acordate: 25
Am fost apreciat(a) de 61 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Jurnal Pebbles

draga jurnalule,azi am avut o zi de rahat,s-a lasat cu injuraturi,bocete,plansete,stres
ieri am aflat ca azi se fac inscrierile pentru licenta(pana la ora 15),asa ca ,eu,ca o fetita harnicuta ce sunt m-am apucat de dimineata sa umblu in stanga si-n dreapta ca sa-mi obtin toate actele
prima oprire : notar nr 1.aveam nevoie de o copie legalizata dupa certificatul de nastere
intru frumos,zic ce-mi trebe,inmanez certificatul si primesc raspunsul "mdea.....nu,nu se poate,are o corectura facuta aici si nu se poate,trebuie sa-l schimbati".soc.zic ca exagereaza astia,incerc in alta parte
imi iau talpasita catre notarul nr. 2 ,acelasi raspuns.panica deja,dar mai incerc
ajung la notarul nr.3 ,intru incet cu inima cat un purice,imi spun oful si......acelasi raspuns
deja eram speriata,nervoasa,contrariata.cum naiba 23 de ani nimeni nu a vazut dracia aia mica (si am mai facut copii legalizate dupa certificatul ala) si acum toti sesizeaza
eram pierduta deja,plangeam ,simteam ca se repeta povestea(cand mergeam sa dau bacul mi s-a furat portofelul cu buletinul in el,era sa nu fiu primita la examen din cauza asta).
il sun pe tata ,incep sa ma descarc si printre plansetele de riguare il intreb ce fac,imi raspunde.nu-s convinsa,o sun si pe mama,iar plansete ,iar pareri si sfaturi
ma decid sa merg la primarie sa-mi schimb certificatul
ajung acolo,coada nr 1,biroul de informatii."da,cum sa nu,se poate,mergeti la biroul de stare civila"
coada nr 2,stare civila "da...aveti nevoie de timbru fiscal,copie dupa buletin,certificat de nastere,taxa de arhiva si taxa de urgenta " ,perfect zic
coada nr 3 , posta,luat timbru fiscal,intors la primarie
coada nr 4 ,casierie ,platit taxele aferente,inapoi la start
coada nr 5,bis starea civila cu sacosa de chitante dupa mine,le dau si primesc raspuns "da,e in regula,maine veniti dupa certificat"
nuuuu cucoana,azi vreau,mai exact in 2 ore.tu nu intelegi dar eu imi ratez viata din cauza certificatului asta,iar plansete
la insistentele si plansetele mele imi spune sa vin dupa 14.30 dupa certificat
bun zic eu,ma rog,nu era bun ca in 30 minute trebuia sa ajung la notar sa fac copia legalizata si sa ajung si la facultate ca sa depun dosarul,dar las ca merg la scoala,iar plansete ,ma dau de ceasul mortii si ma rog de secretare sa ma astepte pana la 15.30
fuga la xerox sa printex cererile,fisele,declaratiile si ce mai trebe pt inscriere
urmatoarea oprire,facultate la proful coordonator
completam cererile,fisele,declaratiile si ce mai trebe.in sfarsit termin o treaba rapid
dupa ,fuga la casierie sa platesc taxa pt inscriere la licenta,aici am stationat 50 minute,50 care o trecut a'naibii de greu
fuga iar la xerox sa fac copie dupa chitanta
buuun,ajung la secretariat,panica mare,o coadaaaaaaaaaa.ma rog sa se miste greu ca sa am timp sa merg la primarie sa iau certificatul,sa merg la notar sa legalizez o copie si sa ma intorc la facultate
fuga inapoi la primarie,luat certificat,fuga la notar,facut copie,fuga la facultate
termin pe la ora 16.00,acum fuga rapid cu viteza luminii la munca ...nu am intarziat decat 2 ore
daca as fi primit puncte pentru toate neregularitatile pe care le-am facut ,cred ca ar fi trebuit sa mi se suspende permisul de vreo 3 ori...doar azi


concluzie : azi nu mai fac sport,nici centura de masaj n-o mai pun in functiune
la revedere draga jurnalule!
pebbles, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2263 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1746 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de pebbles; 31 mai 2012 at 21:37:16.