Subiect: Tinem Post
View Single Post
  #107 (permalink)  
Vechi 05 iun 2010, 19:59:39
mihaella's Avatar
mihaella mihaella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Malu, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata
Date: 178cm, 107kg
Mesaje: 476
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Tinem Post

buna.si eu tin post.mie mi se pare foarte usor,chiar postul Craciunului l-am tinut tot si spre rusinea mea nu am mai fost la biserica pentru spovedit si impartasit,bine bine sa trecem la subiect.eu cu ajutorul postului si slabesc,mai mult d-aia il tin .
pe stomacul gol 1 pahar de apa (300ml) si apoi din zi in zi cresc pana la 3 pahare si apoi scad pana la 1
dimineata:2 felii de paine cu un pic de margarina+salata(rosie+castravete+ardei gras)
Gustare: mar
Pranz:ciorbita de legume sau de salata(orice fel de ciorba)+ cartofi cu ciuperci la cuptor/cartofi copti/tocanita de ciuperci/mancarica de fasole
Gustare: capsuni/cirese/pepene verde
Cina: o sar din schema
apa cat de multa(peste 2l pe zi) si ceai verde......si sa nu uit,fara DULCIURI,PRAJELI,GRASIMI,SUCURI...(tot ce stim ca ne face rau)

sport nu dar nepotik mea ma epuizeaza suficient cat sa nu mai am nevoie
mihaella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2212 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 663 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat