View Single Post
  #107 (permalink)  
Vechi 23 feb 2011, 19:12:08
elenavulpe's Avatar
elenavulpe elenavulpe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: Jurnal nanutza balenutza

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Dragutzi mei dragi
Nemo sa sti k la mine mai merge si cu iau o gura mikDar mik e si doar o gura...nu incep las k gust si eu pana ma saturm-am nascut pofticioasa...asa k dak mor sa gust ceva...atunci iau o gura mik...pt k stiu din experientza k dak ma abtin mai devreme sau mai tarziu ma scap la toata oala
Nana eu am subliniat treaba cu sportul pt k prea des am auzit vb precum nu fac sport mult k o sa ma umflu mai ceva k Popeye...dak fac prea mult sport e rau(da e rau sa faci prea mult sport...dar juma de ora-1h nu inseamna prea mult)sau am mai vazut persoane care ceea ce spune Dukanul lui Nemo INCEPETI cu juma de ora de mers...nu toti inteleg acel INCEPETI si nu toti inteleg k mersul asta k si sport nu inseamna o plimbarik facuta agaleSi eu de altfel am luat-o treptat...si k timp si k intensitate....pt k da sunt mai tanara,am facut si sport candva si probabil k si mai santoasa sunt...data fiind varsta...dar totusi cativa ani buni de sedentarism isi spuneau cuvantulk sa fiu mai explicita nu am scris neaparat pt tine...ci pt potentiali cititori care ar vrea sa inteleaga doar anumite pasaje din mesajul tau
De ce sunt melancolica...pai ani de zile am tot facut teste de personalitate...am citit carti pt a intelege pe unde ma incadrez...stiam k sunt colericadar mereu simteam k mai e si altceva pe akolo...si la testul din cartea recomandata de Nemo mi-a iesit k sunt melancolica-colerica...si culmea citind ce si cum pe akolo e prima data cand ma regasesc destul de bn si complet intr-o descriere...bineinteles nu totalmente...dar am zis k probabil asa sunt...dat fiind k am regasit atat de multe detalii specifice mie
Eu nu am voie sa iau cate o gura mik sau cate putin. Inca nu stiu ce inseamna putin, dar cred ca pana ajung la targetul meu voi invata; si voi mai invata sa ma si obisnuiesc cu putin
La faza cu mersul am si subliniat: marsh militaresc nu tango (un pas inainte si doi inapoi).
Vai... taurashul nostru se numeste Ferdinand. Vorbesc despre taurasul ala din desenele animate care miroase florile... si i se muleaza florile pe nari.... E melancolicos si romanticos si superdragalash! Te pupez