Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal nanutza balenutza

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #101 (permalink)  
Vechi 23 feb 2011, 13:14:08
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Jurnal nanutza balenutza

Buna, fetele

Nana, era fara ghilimele ...asa-mi vine si mie sa explic totul, indiferent daca omul vrea sa asculte sau nu
De cantarit, nici eu nu cantaresc, regimul meu nu implica si asta, am mentionat cantaritul pentru cine vrea sa se disciplineze, persoane care iau doar o "bucatica mica", "o gura" sau alte unitati de masura vagi (astea imi aduceau un surplus de vreo 1000 de kcal pe zi ).
Sportul, fiecare cum se simte si cum vrea sa avanseze, dar acele 30 de minute de mers, sau echivalentul in alte exercitii, alea sunt obligatorii.
Am mai mentionat, Dukan o prescrie pe reteta, cu parafa, cu tot.
A constatat ca daca doar o recomanda, lumea are tendinta sa uite de importanta miscarii in cadrul unui regim.
Spor, fetele.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #102 (permalink)  
Vechi 23 feb 2011, 14:24:59
elenavulpe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: Jurnal nanutza balenutza

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul
Buna, fetele

Nana, era fara ghilimele ...asa-mi vine si mie sa explic totul, indiferent daca omul vrea sa asculte sau nu
De cantarit, nici eu nu cantaresc, regimul meu nu implica si asta, am mentionat cantaritul pentru cine vrea sa se disciplineze, persoane care iau doar o "bucatica mica", "o gura" sau alte unitati de masura vagi (astea imi aduceau un surplus de vreo 1000 de kcal pe zi ).
Sportul, fiecare cum se simte si cum vrea sa avanseze, dar acele 30 de minute de mers, sau echivalentul in alte exercitii, alea sunt obligatorii.
Am mai mentionat, Dukan o prescrie pe reteta, cu parafa, cu tot.
A constatat ca daca doar o recomanda, lumea are tendinta sa uite de importanta miscarii in cadrul unui regim.
Spor, fetele.
Nemo, mon cher, intrebarea se referea strict la afirmatia ta despre posturile mele. In ideea ca mi-as fi ajustat putin atitudinea daca ar fi deranjat. Deci nu-mi era clar daca iti plac sau nu posturile mele .
Eu fac parte din categoria oamenilor care, daca nu cantaresc si nu au o exactitate matematica (pana in punctul in care ma simt eu sigura pe cantitatile ochiometrice), sunt total nesatisfacuti de dieta. Simt nevoia sa cantaresc si sa calculez, nu pentru ca-mi place (urasc acest lucru), ci pentru ca-mi da certitudinea lucrului facut asa cum trebuie. Cam compulsiva din punctul asta de vedere, dar... nu ma pot schimba aici oricat as vrea (sau poate ca nu vreau.
Pe de alta parte, este evident ca sunt o dezordonata si aceasta activitate de cantarire si calculare imi organizeaza putin stilul de a tine dieta. Este prima data (am mai mentionat) cand fac asta cu precizie, pentru ca de restul dietelor mele s-a ales praful tocmai pentru ca nu-mi stabilisem cu precizie si ad initio acesti pasi foarte importanti. Ca sa nu mai precizez faptul ca am avut totdeauna tendinta sa-mi pun in farfurie mai mult decat ar fi necesar. Ego... in cazul meu e obligatoriu sa cantaresc si sa calculez.
Salut fraternel
  #103 (permalink)  
Vechi 23 feb 2011, 14:37:34
elenavulpe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: Jurnal nanutza balenutza

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Salve Nana!!!
A aparut si melancolico-colerica in peisajsi bineinteles k isi va da cu parerea
Nemo in mare sunt de acord cu regulile tale...sunt simple si de bun simt(k si cand trebuia sa le aprob eu)dar nu sunt de acord cu cantaritul obligatoriuadik cui ii place sa stea sa cantareasca ultima frimitura bagata in gura...e ok...dar pe mine una ma streseaza de mor...ma simt pedepsita...si merge dieta si fara cantar de bucatarie...cu aproximari dupa ambalaje sau cu pumnul cum spune BilicaDe asemenea consider k sportul e un rau necesar si ink de la inceput...bn nu spun k trebuie musai facut cine stie ce program complicat de aerobic/fitness...dar eu cred sincer k de nu as fi facut sport de la inceput akm ar fi atarnat pielea pe mine k pe gard...si asa cu sport si tot mai are nevoie de ceva timp si rupere de oase k sa arate k noua...Si cum eu sunt mai zurli din fire nici nu sunt asa drastica si nici nu sper sa ajung vreodata sa mananc perfect sanatos...adik da stiu k anumite alimente ascund bad things....dar dak acele anumite numite light dar pline de E-uri,grasimi,carbo....sunt consumate in cantitati decente si nu foarte des e ok....asta e varianta mea de a tine dieta cand nu iti place sa organizezi si cel mai mic aspect....cand vrei sa ai si mici scapariAcestea fiind spuse ma duc sa mai alerg nitel pe forum
Alinutza cuminte si slabutza!!!! Bun venit!
Cara mia, tocmai ca nu era vorba de excluderea sportului din dieta, ci de practicarea lui treptata ca si grade de dificultate. Nu pot, in cazul meul sa incep cu aerobic, cand inima ma lasa dupa 3 minute de urcat scarile (pana la etajul 7), iar muschii... sunt sub forma de fir de matase. Trebuie inceput treptat. Eu nici nu am fost sportiva ca tine (tu aveai masa musculara, a trebuit doar sa o reactivezi). Eu am putin mai putin de dublul varstei tale si, ai sa vezi si tu, ramai fara suflu, articulatiile se rascoala, inima ar iesi din piept dar o tine pielea si, la toate aceste impliniri ale varstei, se adauga si bonusurile mele medicale aproape la fel de grele ca ale tale daca nu cumva si mai grele. Nu discutam aici care e mai bolnava ci despre faptul ca sportul de la o varsta, nu mai poate fi bagat in program asa... cu crestere de 15 minute (ca timp) si dificultate superioara de pe-o saptamana pe alta. Nu ma dau batrana si nici lovita sub linia de plutire, pur si simplu nu sunt prietena cu sportul. Incerc sa-l fac pentru ca trebuie, nu pentru ca simt nevoia sau pentru ca-mi place. Nu mi-a placut niciodata (sunt lenesa. bad girl!).
Scapari avem cu totii, si vom avea, important este cat sunt de mari si cum le compensam. Nevoia il invata pe om: daca vreau 2 patratele de ciocolata neagra 70-80% cacao - fac sport ca sa compensez; drept pentru care nu mai vreau cioco

Te pupacesc Alinutza si te mai astept pe la mine!
De ce esti melancolica? Colerica esti pentru ca esti taurash! Dar melancolica?
  #104 (permalink)  
Vechi 23 feb 2011, 15:27:41
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal nanutza balenutza

Dragutzi mei dragi
Nemo sa sti k la mine mai merge si cu iau o gura mikDar mik e si doar o gura...nu incep las k gust si eu pana ma saturm-am nascut pofticioasa...asa k dak mor sa gust ceva...atunci iau o gura mik...pt k stiu din experientza k dak ma abtin mai devreme sau mai tarziu ma scap la toata oala
Nana eu am subliniat treaba cu sportul pt k prea des am auzit vb precum nu fac sport mult k o sa ma umflu mai ceva k Popeye...dak fac prea mult sport e rau(da e rau sa faci prea mult sport...dar juma de ora-1h nu inseamna prea mult)sau am mai vazut persoane care ceea ce spune Dukanul lui Nemo INCEPETI cu juma de ora de mers...nu toti inteleg acel INCEPETI si nu toti inteleg k mersul asta k si sport nu inseamna o plimbarik facuta agaleSi eu de altfel am luat-o treptat...si k timp si k intensitate....pt k da sunt mai tanara,am facut si sport candva si probabil k si mai santoasa sunt...data fiind varsta...dar totusi cativa ani buni de sedentarism isi spuneau cuvantulk sa fiu mai explicita nu am scris neaparat pt tine...ci pt potentiali cititori care ar vrea sa inteleaga doar anumite pasaje din mesajul tau
De ce sunt melancolica...pai ani de zile am tot facut teste de personalitate...am citit carti pt a intelege pe unde ma incadrez...stiam k sunt colericadar mereu simteam k mai e si altceva pe akolo...si la testul din cartea recomandata de Nemo mi-a iesit k sunt melancolica-colerica...si culmea citind ce si cum pe akolo e prima data cand ma regasesc destul de bn si complet intr-o descriere...bineinteles nu totalmente...dar am zis k probabil asa sunt...dat fiind k am regasit atat de multe detalii specifice mie
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #105 (permalink)  
Vechi 23 feb 2011, 15:42:46
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Jurnal nanutza balenutza

Citat:
Anterior postat de elenavulpe Vezi mesajul


Nemo, mon cher, intrebarea se referea strict la afirmatia ta despre posturile mele. In ideea ca mi-as fi ajustat putin atitudinea daca ar fi deranjat. Deci nu-mi era clar daca iti plac sau nu posturile mele .
Eu fac parte din categoria oamenilor care, daca nu cantaresc si nu au o exactitate matematica (pana in punctul in care ma simt eu sigura pe cantitatile ochiometrice), sunt total nesatisfacuti de dieta. Simt nevoia sa cantaresc si sa calculez, nu pentru ca-mi place (urasc acest lucru), ci pentru ca-mi da certitudinea lucrului facut asa cum trebuie. Cam compulsiva din punctul asta de vedere, dar... nu ma pot schimba aici oricat as vrea (sau poate ca nu vreau.
Pe de alta parte, este evident ca sunt o dezordonata si aceasta activitate de cantarire si calculare imi organizeaza putin stilul de a tine dieta. Este prima data (am mai mentionat) cand fac asta cu precizie, pentru ca de restul dietelor mele s-a ales praful tocmai pentru ca nu-mi stabilisem cu precizie si ad initio acesti pasi foarte importanti. Ca sa nu mai precizez faptul ca am avut totdeauna tendinta sa-mi pun in farfurie mai mult decat ar fi necesar. Ego... in cazul meu e obligatoriu sa cantaresc si sa calculez.
Salut fraternel
Nu deranjezi, ma simt bine cand citesc pe aici.
Ultima oara cand m-am simtit deranjat a fost cand s-au incaierat doi clienti pe tema unei sticle de vodca in magazinasul care-l aveam candva in TM si in imbulzeala mi-au dat din greseala foc la par.

Iar ce scriu despre ce si cum fac eu e sa vezi ca Alina are dreptate cand le spune la toate fetele sa-si gaseasca fiecare propriul drum, propriile metode - cu mesele, cu sportul, cu cantaritul, si cel al alimentelor, si cel al persoanei.
Regimul Dukan, care la mine e spectaculos, pe Rozica a bagat-o in boala dupa o zi.
Forta fie cu tine, tinere padawan.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #106 (permalink)  
Vechi 23 feb 2011, 18:58:08
elenavulpe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Lightbulb Re: Jurnal nanutza balenutza

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul

Alina are dreptate cand le spune la toate fetele sa-si gaseasca fiecare propriul drum, propriile metode - cu mesele, cu sportul, cu cantaritul, si cel al alimentelor, si cel al persoanei.
Regimul Dukan, care la mine e spectaculos, pe Rozica a bagat-o in boala dupa o zi.
Forta fie cu tine, tinere padawan.
Subscriu si aprob pozitiv. Fetele care incearca sa slabeasca trebuie sa inteleaga, asa cum ati inteles tu si Alina ca fiecare trebuie sa-si gaseasca echilibrul si calea. Ca dietele prescrise in carti (si ma refer aici la cele restrictive sau care impun un anume aliment la o anume ora) nu sunt chiar cele mai potrivite pentru a slabi multe kilograme, dar mai ales sunt total contraindicate pentru a reusi sa te mentii la kilogramele la care ai reusit cu greu sa ajungi prin dieta.
Exista informatii corecte, verificabile si echilibrate vis-a-vis de un regim sanatos de slabire. Atata doar ca nu slabesti 40 de kilograme in 40 de zile ci in 2 ani.
DEVIZA: Vointa. Perseverenta. Rabdare!

Forta fie cu tine! (ce-mi place salutul asta! de forta e nevoie)
  #107 (permalink)  
Vechi 23 feb 2011, 19:12:08
elenavulpe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: Jurnal nanutza balenutza

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Dragutzi mei dragi
Nemo sa sti k la mine mai merge si cu iau o gura mikDar mik e si doar o gura...nu incep las k gust si eu pana ma saturm-am nascut pofticioasa...asa k dak mor sa gust ceva...atunci iau o gura mik...pt k stiu din experientza k dak ma abtin mai devreme sau mai tarziu ma scap la toata oala
Nana eu am subliniat treaba cu sportul pt k prea des am auzit vb precum nu fac sport mult k o sa ma umflu mai ceva k Popeye...dak fac prea mult sport e rau(da e rau sa faci prea mult sport...dar juma de ora-1h nu inseamna prea mult)sau am mai vazut persoane care ceea ce spune Dukanul lui Nemo INCEPETI cu juma de ora de mers...nu toti inteleg acel INCEPETI si nu toti inteleg k mersul asta k si sport nu inseamna o plimbarik facuta agaleSi eu de altfel am luat-o treptat...si k timp si k intensitate....pt k da sunt mai tanara,am facut si sport candva si probabil k si mai santoasa sunt...data fiind varsta...dar totusi cativa ani buni de sedentarism isi spuneau cuvantulk sa fiu mai explicita nu am scris neaparat pt tine...ci pt potentiali cititori care ar vrea sa inteleaga doar anumite pasaje din mesajul tau
De ce sunt melancolica...pai ani de zile am tot facut teste de personalitate...am citit carti pt a intelege pe unde ma incadrez...stiam k sunt colericadar mereu simteam k mai e si altceva pe akolo...si la testul din cartea recomandata de Nemo mi-a iesit k sunt melancolica-colerica...si culmea citind ce si cum pe akolo e prima data cand ma regasesc destul de bn si complet intr-o descriere...bineinteles nu totalmente...dar am zis k probabil asa sunt...dat fiind k am regasit atat de multe detalii specifice mie
Eu nu am voie sa iau cate o gura mik sau cate putin. Inca nu stiu ce inseamna putin, dar cred ca pana ajung la targetul meu voi invata; si voi mai invata sa ma si obisnuiesc cu putin
La faza cu mersul am si subliniat: marsh militaresc nu tango (un pas inainte si doi inapoi).
Vai... taurashul nostru se numeste Ferdinand. Vorbesc despre taurasul ala din desenele animate care miroase florile... si i se muleaza florile pe nari.... E melancolicos si romanticos si superdragalash! Te pupez
  #108 (permalink)  
Vechi 24 feb 2011, 13:22:15
vera37's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 50
Dieta: o alimentatie sanatoasa
Date: 164cm, 86kg
Mesaje: 21.470
Aprecieri acordate: 1.528
Am fost apreciat(a) de 1.304 ori in 950 mesaje
Implicit Re: Jurnal nanutza balenutza

buna elena, ce mai faci?
cum merge treaba?
vera37, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1773 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1256 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #109 (permalink)  
Vechi 24 feb 2011, 14:18:10
elenavulpe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Smile Re: Jurnal nanutza balenutza

Citat:
Anterior postat de vera37 Vezi mesajul
buna elena, ce mai faci?
cum merge treaba?
Vera draga, buna si tie!
mey... treaba ar merge daca as putea sa fac si sport. Sunt cuminte, mananc in limita caloriilor, mananc sanatos si corect, dar astept sa treaca frigul si umezeala ca sa pot face sport.
Tu? Esti bine? Cum te simti?Merge regimul?
Te pup si te astept cu detalii. N-am inteles eu bine, sau tu ai trecut printr-o perioada grea si urata? Sper sa fi inteles eu gresit.
  #110 (permalink)  
Vechi 24 feb 2011, 14:25:37
vera37's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 50
Dieta: o alimentatie sanatoasa
Date: 164cm, 86kg
Mesaje: 21.470
Aprecieri acordate: 1.528
Am fost apreciat(a) de 1.304 ori in 950 mesaje
Implicit Re: Jurnal nanutza balenutza

elena eu sunt bine
dieta merge, cu sportul sunt mai subtire adica merg intre 15-30 min/zi pas vioi si mai fac seara 15 min de start walking
da am avut o perioada grea....in sensul ca acum 7 ani slabisem 41kg si acum ai vazut de unde am plecat
dar asta e capul sus pieptul inainte si nu ma dau batuta
mi-am invatat lectia
vera37, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1773 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1256 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
bibliotecar, femei, genetic, greutate, jurnal, kilograme, obezitate, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole