View Single Post
  #10778 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 20:32:53
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul


O pulpita de pui nu-i mic dejun, ori pune o salata langa ea, ori mananca macar 2.
3 mere sunt prea multe, mai bine in loc de al de dupa amiaza o mana de nuci, alune, migdale sau 20 g ciocolata cu 80% cacao
la pranz iar e prea putin, mai pune macar o ciorba sau o tocanita de legume, ceva
seara e ok, daca pui 2 gogonele si langa pulpa aia.


Rozi, serios acuma, 4 ciocanele de pui si 3 mere nu-i mancare sanatoasa.
unde sunt legumele? fibrele? pune mana si baga cate o salata de varza cu morcov, cate o conopida fiarta, fasole, naut, mazare, pastai.


Emy, tu cred ca ai incurcat mesele.
daca ai mancat masa glucidica la 10, la 13 poti manca deja lipide.
dupa MD lipidic trebuie sa astepti 5 ore ca sa poti manca alimente cu IG mediu


da,am incurcat borcanele,asa e cum zici tuera invers upa o pauza asa mare de la dieta mai trebuie sa-mi reinprospatez cate una,alta..
Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
Buna fetele
recuperez mai tarziu ce ati scris pe aici..eu sunt obosita moarta,din nou
Ieri am fost la un curs pt la munca,dupaia de abia am ajuns acasa,am dormit putin si m-am trezit sa ma pregatesc pt botez.De la botez am ajuns pe la 2 acasa,pana m-am fatait,s-a facut 3..la 8 dim trezirea,iar plecat la curs..si am ajuns de abia pe la 16:30 acasa.Acum am mancat si nu mai pot,mi se inchid ochii..
Emy,ma bucur ca ti-a placut poza ..eu imi zic"balena ucigasa".Trebuia sa fac poza si din profil sa vedeti cat mi-a crescut burta...si m-am umflat si la fata...nu-mi place deloc asta..dar na...vb sotului.."da ce vrei sa ai burta lipita de spate si cand esti gravida?"
pt toate!!duminica frumoasa in continuare
nu mi se pare ca esti exagerata:dare dreptate sotul..esti o graviduta f frumoasa
si eu am dormit azi,de la 5 pana la 7devine obicei..
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
..buna din nou slabutelor...
Rozy,e bunica la prietenul fetei,e in alta localitate...vroiam sa merg azi la inmormantarea fetei de 37 de ani,din pacate nu ma pot teleporta...
.. Fulgule intradevar dupa ce vezi filmul ,ramai putin pe ganduri..l-a mai vazut vreuna?
... am mancat cand am ajuns acasa,am pus lintea si ciorba pt.maine la fiert..
mancarea mea pe maine
dimineata: 4 linguri fulgi ovaz cu iaurt si 15 mignale,2 lingurite semunte in macinate si puse in iaurt
gustare : grefruit
pranz : pastrav la gratar cu brocoli fierte si sos de usturoi(sosul nu era trecut)
gustare broschete 2 feli paine secara unse cu ulei masline,usturoi si rosii tocate marunt
cina : ciorba legume,eu am pasat legumele la blender...
tinand cont ca e deja tarziu si abea am mancat,diseara cred ca manac doar gustarea pe post de cina si ceai..
... Emy ,nu mai retin ce m-ai intrebat..
..eu o sa ies,am intalnire cu Bruma si sa-mi termin mancarea pe maine...
Ralu maine raspund la mesaj,trebuie sa fiu linistita si acum nu am starea necesara...
Anes te-am tot intrebat cum stai cu cm.pierduti...eu cred ca am slabit si din kg..daca nu m-am cantarit vineri las pana vinerea viitoare..
si numai bine la toate ...
eu nu l-am vazut,Angi,deabia am timp sa citesc si s araspund aici si la Monty..am vazut doar clipul cu roxette,ca asa imi placea de ei in tinerete..
Te intrebam cum poti sa papi carne la microunde,ca eu nu pot,ca ar eun gust tare nasol..asta imi amintesc
pupicei si tie!
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul



...Draga mea sa ai parte de zile cat mai frumoase si sa te odihnesti...sa-ti incarci bateriile, pupici!

Buna iubitele!
Eu sunt bine, am treminat cu treburile, acum ma odihnesc.
Maine sunt de serv.
Azi si ieri nu prea am mancat bine, fiind ocupata, abia am avut timp sa mananc ceva.... in graba....nu mult...dar nici ce trebuie, de maine imi revin....
Va pup pe toate si va doresc o seara linistita si odihnitoare!

Bine ca ai terminat,de acum iti intri in ritm
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Eu as vrea ca n seara asta sa fac niste paste cu fructe de mare.....sa vad ...
Azi se mananca peste e lasata secului..
Uitasem ca se papa peste azi..atunci o sa las incolo telemeaua,ca si asa am mancat des saptamana asta,si o sa mananc hering afumat

Iubitele,sa aveti tot ce doriti si o noua saptamana linistita si usoara!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
anaralu29 (17 mar 2013), david (18 mar 2013), lacra81 (18 mar 2013), manumanuela (17 mar 2013), rainbow (18 mar 2013), rozica1965 (17 mar 2013), sherpika (17 mar 2013)