View Single Post
  #1078 (permalink)  
Vechi 08 iul 2011, 11:20:12
ella 78's Avatar
ella 78 ella 78 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 09

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Ella nu stiu daca pe zii nu ajung la 100 calorii ..multumesc..de asta chiar uitasem sa tin cont...oricum complectez cu fructe si cum acum sunt cirese,caise,corcoduse,pepene,toate dulci cred ca se aduna...
Ella eu am pitici multi pe creier...de dimineata am baut cana cu suc de morcov,la serv.2 cani ceai,apa un litru pana acum...am la mine un iaurt mare(are 200 calorii) in care am pus un pumn de multicereale,(am zis sa pap in jur de 300 calorii)ziceam ca-l pap ,crezi ca am reusit?...nu creierul deja e setat pe mancare putina si nu a vrut sa ma lase ...cu chiu cu vai am reusit sa manac aproape jumate din el....e trecut de ora 12 si nu mie foame cu asa putine calorii...stiu Ella ca nu e bine...
Asculta-ma(vorba vine ) eu experienta tare multa n-am ,doar am ascultat sfaturile fetelor si mi-au priit.Uita-te numai un pic la meniurile mele din timpul concursului si sa vezi despre ce vorbesc.Mincind numai fructe si legume,ingerezi o gramada de carbo(foloseste un pic calculatorul si ai sa vezi valoarea lor ) si daca valoare lor e mare slabitul tau e doar apa si muschi nu grasime si de ea vrem noi sa scapam.Am invatat de la fete ca proteinele ajuta la un slabit sanatos si frumos,iar fructele sa le consumi ca si gustare.Stiu si eu ca uneori nu simtim foamea dar eu maninc asaa in sila pt ca stiu ca daca sar peste o masa iar ''rup'' seara si nu vrem asta nu.Maninca migdale au proteine,grasimi sanatoase si putini carbo sau deloc,peste si puiut impreuna cu salatele de care vorbesti si supica seara cu o bucatica de brinza tare(ex:parmezan) 40 gr seara.
As mai sta dar m-am uitat la ceas acusica vine al meu la masa si nici unghiile nu le-am facut.Sper sa iti fie utile sfaturile mele mai sper sa nu fi gresit nimic,iar daca e asa sa ma corecteze fetele siii....slabire usoare si sanatoasa