View Single Post
  #108 (permalink)  
Vechi 24 apr 2012, 19:16:19
vio30's Avatar
vio30 vio30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: dieta disociata
Date: 167cm, 82kg
Mesaje: 916
Aprecieri acordate: 50
Am fost apreciat(a) de 64 ori in 37 mesaje
Implicit Re: Jurnal niculina04

buna seara NICULINA!!!!VAD ca incepi sa devii f ocupata!e bine si asa,cred!
in legatura cu prepararea borsului,il fac cam asamasor taratele cu o galetusa de la smantana de 1 kg ,din plastic)o galetusa husti,din borsul preparat ultima oara,+ o galetusa tarate uscate,+ un sfert galetusa malai!amestec ingredientele cu apa potrivit de calda,atat cat sa isi ia apa toate componentele,apoi torn peste ele,apa clocotita,pana se umple borcanul de 10 l(borcanul trebuie asezat pe o tava de inox,cd torni apa clocotita,ca sa nu crape)!dc il prepar seara ,a doua zi seara e cam gata,il trag,nu il las f acru!in timpul zilei mai mestec in el de 2 ori,pana il trag!!!ajuta f mult la purificarea organismului,dar mai ales la constipatie,eu d-aia consum!cat pot de mult!aproape in loc de apa!din taratele ramase in borcan(hustile) opresc o galetusa pt urmatorul bors,la frigider!si cam atat!!!eu prima oara cd m-ama pucat sa fac am luat de la cineva husti gata preparate!cum tu sigur nuy ai de la cine sa iei husti,stiu ca poti face si in casa hustile(tarate dospite deja)din tarate ,drogdie de bere,2 felii paine neagra,si amestecate cu apa,si lasate la dospit,tot cam o zi!din amestecul asta obtii primul bors,care nu e asa bun la gust,dar din el opresti hustile pt datile urmatoare!!!
sper ca m-am facut inteleasa,dc nu ma mai intrebi!ps:are efecte maxime consumat inainte de mese!
te pup,o seara buna!!!
vio30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 504 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de vio30; 24 apr 2012 at 19:18:32.