View Single Post
  #108 (permalink)  
Vechi 02 feb 2011, 13:49:49
ODI's Avatar
ODI ODI este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 dec 2010
Locaţie: Fetesti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: De la nutritionist - pentru o luna.Apoi, vedem noi...
Date: 170cm, 59kg
Mesaje: 81
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs "Slabutele sunt dulci, nu au nevoie de zahar adaugat" (31 ian - 27 feb)

Citat:
Anterior postat de trandafir Vezi mesajul
Uite ca ziua aproape s-a terminat si nu am manacat nimic dulce doar o mandarina si vreo 3 clementine (nu cred ca sunt multe). Pofta am avut putin, dar am avut noroc ca am fost libera si am cam stat acasa. maine insa la lucru nu stiu cum imi va fi sa vad toate dulciurile acolo pe raft...
Da-ti-mi o idee ce as putea manca la servici fara paine. Ce sa-mi iau de acasa sau ce pot sa-mi cumpar? Ca eu una nu prea stiu. La servici nu am microunde sau ceva posibilitate sa vin cu mancare de acasa si sa o incalzesc. De aia nu prea stiu ce sa mananc.... Sper sa ma ajutati cu ceva idei.
Eu muncesc intr-un mediu unde lucreaza in procent de 90 % barbati si ei servesc in fiecare zi la pranz tot felul de nebunii nesanatoase. Pana de curand, mancam si eu cu ei. De vcand am inceput dieta, imi aduc pachetel de acasa si mananc de fiecare data fara paine. Spre exemplu, imi fac de seara o jumatate de piept de pui la gratar, o tai cubulete si o pun intr-o casoleta. Sau niste ficatei de pui, fiert. Ca garnitura, imi iau fie o rosie, un ardei gras sau o salata de varza. Si nici nu am posibilitatea sa incalzesc, dar m-am obisnuit cu gustul si nu ma mai deranjeaza. Ar fi o problema daca biroul in care lucrezi este f aglomerat... Eu stau doar cu inca un coleg si saracul se simte mereu cd vine ora mesei si pleaca...
Răspuns cu citat