View Single Post
  #108 (permalink)  
Vechi 14 mai 2011, 15:48:00
mikaelaflo's Avatar
mikaelaflo mikaelaflo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 mar 2011
Locaţie: Curtea de Arges, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica, 3 mese + 2 gustari
Date: 165cm, 88.8kg
Mesaje: 740
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Eu si aberatiile mele... Mikky

Citat:
Anterior postat de Mikky Vezi mesajul
Normal..pai n-am zis ca sunt si eu la concurs cu voi??? Vreau sa pierd in concursul asta..8 kg si daca e de sapt viit pun si poze cu cantaru desi va pot demonstra cu poze before/after la sf concursului..oricum tu o sa ma vezi si o sa fii martora mea
Deocamdata de abia a inceput sa dea rezultate sa vedem cum continua
Foame nu imi e chiar e nasol ca nu imi e ca ziua uit sa mananc daca nu ma uit la ceas..seara tarziu mi se mai face uneori..da ii dau cu apa peste ea
La psihic am lucrat intens, mai intens ca la abdomen ..dar e bine asa ca azi am mai invatat si eu ceva ca si stresul ne impiedica sa slabim pt ca organismul nostru secreta o substanta atunci cand suntem stresati (din pacate nu imi mai amintesc acum exact explicatia chimica )..importanta e concluzia
Incepe sa-mi placa de mine si vb unei prietene poate ajung sa ma ador si imi fac un poster mare cu MINE
Inseamna ca mai ai ceva lucru daca doar iti place de tine. Trebuie sa te iubesti!. Inseamna ca e eficienta dieta daca slabesti si nici nu ti-e foame. Ma chinui si eu sa termin cartea sa ma pot apuca...mi-e teama sa-mi schimb meniul acum pe parcursul concursului....
__________________
Drumul spre o viata sanatoasa
mikaelaflo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2427 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]