View Single Post
  #108 (permalink)  
Vechi 07 dec 2011, 00:54:23
tuiti2011's Avatar
tuiti2011 tuiti2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 170cm, 108.5kg
Mesaje: 47
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
pai daca bazalul e peste 1700.. imagineaza ti ca iti nenorocesti viata cu 1200.. ai sa te infometezi ingrozitor... diferenta e socant de mare... eu iti recomand sa mananci in jur de 1600... 1600 mananc si eu, 1500-1600! apoi pe masura ce ai sa slabesti ai sa tot scazi calorii pentru ca scade si bazalul.. si usor usor le scazi! dar daca iti dai de pe acum organismul peste cap cu putine calorii... vin si te intreb ai sa poti sa mananci toata viata 1200 de calorii? si daca nu, ce crezi ca o sa se intample cand ai sa le cresti? si peste cati ani aproximezi ca ai sa vii inapoi pe site si-ai sa spui ca ai stat toata viata in diete si tot grasa esti... stii ca sunt multe astfel de povesti pe forum! eu te sfatuiesc sa ai mare grija...
pierde-le usor si cu cap! trebuie sa ai mare rabdare pentru ca vrei sa pierzi multe kg... si dureaza.. insa vestea buna e ca ai sa arati din ce in ce mai bine cu fiecare 2-3 kg pierdute... o sa se vada.. peste o luna ai sa arati mai bine ca acum.. peste 2 luni ai sa arati mai bine ca cu o luna in urma si muuuuuuult mai bine decat arati azi... deci rabdare! rabdare, zise juna!
eu pe Eva o vad un fel de mamica a noastra, care te ia de manuta si te aduce pe calea cea buna

esti meseriasa, Eva, ai spirit de .....pedagog, intelepciune de bunicuta .. numai de bine de tine
tuiti2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2159 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]