Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #101 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 00:17:36
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

PS: te trimisesem sa citesti la mine in jurnal niste chestii despre low carb... mi ai zis ca nu ai timp, probabil te-ai gandit ca tre sa citesti tot jurnalul de 50 de pagini.. nu
low carbul si cateva informatii despre gasesti de la pagina 48... sunt doar cateva posturi, si intr unul ai sa vezi exact cate grasimi carbi si proteine ( %) trebuie sa mananci.. si iti calculezi tu pt un regim de 1600.. eu personal asa te sfatuiesc!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #102 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 09:54:08
andrylici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
pai daca bazalul e peste 1700.. imagineaza ti ca iti nenorocesti viata cu 1200.. ai sa te infometezi ingrozitor... diferenta e socant de mare... eu iti recomand sa mananci in jur de 1600... 1600 mananc si eu, 1500-1600! apoi pe masura ce ai sa slabesti ai sa tot scazi calorii pentru ca scade si bazalul.. si usor usor le scazi! dar daca iti dai de pe acum organismul peste cap cu putine calorii... vin si te intreb ai sa poti sa mananci toata viata 1200 de calorii? si daca nu, ce crezi ca o sa se intample cand ai sa le cresti? si peste cati ani aproximezi ca ai sa vii inapoi pe site si-ai sa spui ca ai stat toata viata in diete si tot grasa esti... stii ca sunt multe astfel de povesti pe forum! eu te sfatuiesc sa ai mare grija...
pierde-le usor si cu cap! trebuie sa ai mare rabdare pentru ca vrei sa pierzi multe kg... si dureaza.. insa vestea buna e ca ai sa arati din ce in ce mai bine cu fiecare 2- O sa incerc saptama3 kg pierdute... o sa se vada.. peste o luna ai sa arati mai bine ca acum.. peste 2 luni ai sa arati mai bine ca cu o luna in urma si muuuuuuult mai bine decat arati azi... deci rabdare! rabdare, zise juna!
Ai foarte mare dreptate. O sa incerc saptamana asta sa mananc 1500. Deja am inceput de dimineata bine . Eu mai vreau sa slabesc maxim 23 de kg. Mai putin de 70 nu stiu cum ar arata pe mine. Structura mea osoasa e destul de puternica. Nici prea uscata nu vreau sa fiu asa ca.... Ideea e ca de la carbohidratii pe care mananc ma simt foarte balonata. Stii vreun remediu?

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
PS: te trimisesem sa citesti la mine in jurnal niste chestii despre low carb... mi ai zis ca nu ai timp, probabil te-ai gandit ca tre sa citesti tot jurnalul de 50 de pagini.. nu
low carbul si cateva informatii despre gasesti de la pagina 48... sunt doar cateva posturi, si intr unul ai sa vezi exact cate grasimi carbi si proteine ( %) trebuie sa mananci.. si iti calculezi tu pt un regim de 1600.. eu personal asa te sfatuiesc!
Lasa ca citeam tot dar acum daca mi-ai dat si pagina, acolo ma duc sa verific. Alchimia mancarii, combinarea elementelor...parca sunt la ora de chimie. Carne + cartofi = etc...
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #103 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 13:13:24
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de andrylici Vezi mesajul
Ideea e ca de la carbohidratii pe care mananc ma simt foarte balonata. Stii vreun remediu?
da, stiu un remediu! sa nu-i mai mananci.
eu sunt cam sensibila la carbohidrati.. de ex, eu nu ma pot atinge de cereale... ma baloneaza si imi fermenteaza si ma mai mananca si pielea.. de unde am concluzionat ca poate am intoleranta la gluten... laptele iarasi nu il tolerez.. lactate f rar si cand si cand iaurt, sau branzeturile iarasi nu ma deranjeaza... paine nu mai mananc decat uscatzei din aia wasa.. daca mananc paine proaspata, mi am dat foc la valiza.. de patiserii nu mai vorbesc! iar fructele NICIODATA seara.. ma distrug pe timpul noptii.. am invatat ce sa evit.
daca te uiti pe meniurile mele incerc sa tin carbii la 100.. e f putin si asa avand in vedere ca un om normal la capul lui are nevoie de 2-300 g carbohidrati.. s-a estimat ca singur creierul are nevoie de 140g de glucoza pe zi.. mie aici imi e bine, la 100. tu i-ai scazut f f mult! si te-ai dezechilibrat cred eu... de asta nici nu ai dat f mult jos.. o sa trebuiasca sa revii la normal cumva, dar nu manca chiar orice vrei...
40% carbi
35% proteine
25% lipide / grasimi
ar fi formula ideala de low carb... mai low de atat carbii nu isi au rostul.. nu faci decat sa intri in cetoza si nu e nevoie sa ajungi acolo ca sa slabesti...
eu te sfatuiesc sa incepi cu meniuri care sa insumeze intre 1600-1700 calorii avand in vedere ca bazalul tau e peste 1700! treptat, pe masura ce vezi ca te poticnesti in slabit scazi cu cate 100, deci sa mananci undeva intre 1500-1600 si tot asa. ti-am mai zis, gandeste te ca n ai sa poti manca toata viata 1200-1300 si o sa-ti bulversezi si mai tare organismul
acum... pentru un meniu de 1650 calorii de exemplu.. tu poti avea +/-, intre 1600-1700, eu am luat media, ar trebui sa mananci :

40% carbi = 165*4/4= 165g carbihidrati
35% proteine = 165*3/4 = 123g proteine
25% lipide = 165*2.5/9= 46g lipide

daca ti se par prea multi carbi, fie poti sa scazi putin din ei si ai sa ai mai putine calorii.. fie inversezi cu procentul proteinelor.. adica 35% carbi si 40% proteine..
tu scazand carbohidratii f mult, 20-30-40 g ai gresit enorm...

PS: poti sa te uiti putin peste dieta montignac... este un fel de low carb care are destul de echilibrate rapoartele intre carbi- proteine-lipide=35-35-30 ...ceva de genul. in plus te invata ce sa mananci si cand sa mananci anumite alimente.. eu n-o respect ca litera de lege, insa incerc sa ma tin de ea.. in plus o poti aplica intregii familii.. adica nu trebuie sa gatesti tu pt tine separat dietetic!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de eva 9; 06 dec 2011 at 13:17:09.
  #104 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 15:53:59
andrylici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul

25% lipide = 165*2.5/9= 46g lipide
Ai dreptate, eu am scazut carbii mult prea mult si nu se poate face un stil de viata din atat de putini. Dupa ce am tinut si m-am chinuit am inteles ca trebuie sa revin la ceva normal la cap. Facusem o obsesie din inlaturarea carbior. Mi se parea ca tot ce mananc e plin de carbi si ma apuca disperarea. Trebuie sa invatam sa coexistam . Cu ce mai am eu mari probleme este cu lipidele care ma depasesc. Nu sunt in stare sa le tin in frau. Parca tot ce introduc in meniu e plin de lipide si imediat depasesc norma. Adevarul este ca eu nu inteleg viata fara lapte, branza si iaurt. Imi plac enorm. Lapte cumparam de la cineva care detine vaci asa ca este lapte integral (chiar gras cred) dar pe care am decis sa-l beau indoit cu apa. Branza...nu ma omor deloc cu cea de vaca proaspata. Imi plac branzeturile cele mai grasute si sarate, gen de oaie, capra sau cas de vaca afumat de la Brasov . Uffffff, nu stiu ce sa mai fac!
In privinta painii, nici eu nu mai mananc deloc. Tot pesmeti mananc. Din pacate pentru mine, nu cred ca am intoleranta la nimic. Pot manca orice, oricat si oricum (acum dupa atata cura ma resimt cand mananc mai mult). Sunt si foarte pofticioasa si e tare greu. Am sa tin saptamana asta regim si am sa mananc 1500-1600 de calorii sa vedem ce iese la sfarsitul ei. Sper sa fie bine. Oricum iti multumesc pentru sfaturi. They're priceless.
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #105 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 17:22:23
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de andrylici Vezi mesajul
Ai dreptate, eu am scazut carbii mult prea mult si nu se poate face un stil de viata din atat de putini. Dupa ce am tinut si m-am chinuit am inteles ca trebuie sa revin la ceva normal la cap. Facusem o obsesie din inlaturarea carbior. Mi se parea ca tot ce mananc e plin de carbi si ma apuca disperarea. Trebuie sa invatam sa coexistam . Cu ce mai am eu mari probleme este cu lipidele care ma depasesc. Nu sunt in stare sa le tin in frau. Parca tot ce introduc in meniu e plin de lipide si imediat depasesc norma. Adevarul este ca eu nu inteleg viata fara lapte, branza si iaurt. Imi plac enorm. Lapte cumparam de la cineva care detine vaci asa ca este lapte integral (chiar gras cred) dar pe care am decis sa-l beau indoit cu apa. Branza...nu ma omor deloc cu cea de vaca proaspata. Imi plac branzeturile cele mai grasute si sarate, gen de oaie, capra sau cas de vaca afumat de la Brasov . Uffffff, nu stiu ce sa mai fac!
In privinta painii, nici eu nu mai mananc deloc. Tot pesmeti mananc. Din pacate pentru mine, nu cred ca am intoleranta la nimic. Pot manca orice, oricat si oricum (acum dupa atata cura ma resimt cand mananc mai mult). Sunt si foarte pofticioasa si e tare greu. Am sa tin saptamana asta regim si am sa mananc 1500-1600 de calorii sa vedem ce iese la sfarsitul ei. Sper sa fie bine. Oricum iti multumesc pentru sfaturi. They're priceless.

mda... eu zic asa.. pana iti atingi scopul.. adica alea 23 de kg in minus... renunta la anumite produse.. gen: lapte integral.. cumpara degresat... eu stiam ca laptele de la vaca, de la tzatza vacii are 12% grasime... si ala de se numeste integral din comert este cel care se vinde dupa inlaturarea grasimii din care se face unt.. acu nu stiu sigur, nu bag mana in foc dar te poti interesa - eu nu stiu mai multe ca nu ma ating de lapte! daca are 12% grasime n-ar trebui sa te mai atingi!!!
branza.. e foarte grasa. si eu sunt innebunita dupa branza! imi cumpar doar mozzarela cu 8.5% grasime si mananc cand si cand.. in princpiu pun pe ciuperci la cuptor
in rest: tonul in apa e sfant, branza perlute (cottage-ul) de la exquisa cu 0,8% grasime e sfanta, pieptii de pui/curcani, si mezelurile mega light, de-al de 1-2% grasime sunt sfinte albusurile de oua sunt proteina curata! daca ai pe langa toate astea, supe de legume, salate, si uscaturi de paine, cereale integrale! eventual gem dietetic (gen magiun de topoloveni) si ciocolata neagra (>75%cacao) se cheama ca tii montignac
si din punctul meu de vedere e cel mai sanatos mod de a trai in societatea noastra cu zahar si grasimi peste tot si in orice!
fructe mai rar (cat esti la dieta), sau daca viata ta nu are niciun sens fara fructe, atunci numai dimineata pe stomacul gol! din familia nucilor migdalele crude sunt sfinte, si complet interzis e caju-ul.. pentru ca are vreo 30g carbohidrati si vreo 50g grasimi la %
eu cand nu mai pot de foame si mi am terminat stocul de carbi si de grasimi.. n am incotro... mananc o conserva de ton... daca mor in continuare de foame, mananc 200g cottage cheese cu 0,8 grasime... si daca inca mor de foame mananc niste migdale (vreo 10-15) si daca nici atunci nu mi trece, e clar! de fapt mi-era sete si trebuia sa beau apa
s
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de eva 9; 06 dec 2011 at 17:24:52.
  #106 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 22:12:20
andrylici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
fructe mai rar (cat esti la dieta), sau daca viata ta nu are niciun sens fara fructe, atunci numai dimineata pe stomacul gol! din familia nucilor migdalele crude sunt sfinte, si complet interzis e caju-ul.. pentru ca are vreo 30g carbohidrati si vreo 50g grasimi la %
Fructe mananc intr-adevar mai rar. Daca te uiti in meniurile mele ai sa gasesti doar niste mere ratacite pe acolo. Poate de craciun niste portocale ca mi se face o mare pofta si la vara cirese, caise, piersice etc, dar cu moderatie si asa cum ai spus tu, preponderent dimineata. Mi-am facut niste portii de cate 20g de nuci pt ca am descoperit ca sunt fantastice cu iaurt 0%. Asa am sa fac si cu migdalele ca sa am gustari. Ce-mi spui tu mie de caju?!?!?! Si eu care ma pregateam sa iau o punga de caju crud ca nu mai puteam de pofta! Acum va trebui sa spun pass . Sunt favoritele mele. Nu inteleg de ce toate favoritele mele ma fac cat malu'!
In alta ordine de idei, astazi am 1612 calorii. Grasimile iar mi-au sarit din schema (am o punga de seminte pe care trebuie sa o termin ca sa-mi iasa din grija). Seara am fost la un Nicolae si ne-au dat mezeluri asa ca am mancat si eu ce am putut. N-am depasit caloriile. Am gustat si o farama de praji ca nu se putea.
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #107 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 22:41:52
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de andrylici Vezi mesajul
Fructe mananc intr-adevar mai rar. Daca te uiti in meniurile mele ai sa gasesti doar niste mere ratacite pe acolo. Poate de craciun niste portocale ca mi se face o mare pofta si la vara cirese, caise, piersice etc, dar cu moderatie si asa cum ai spus tu, preponderent dimineata. Mi-am facut niste portii de cate 20g de nuci pt ca am descoperit ca sunt fantastice cu iaurt 0%. Asa am sa fac si cu migdalele ca sa am gustari. Ce-mi spui tu mie de caju?!?!?! Si eu care ma pregateam sa iau o punga de caju crud ca nu mai puteam de pofta! Acum va trebui sa spun pass . Sunt favoritele mele. Nu inteleg de ce toate favoritele mele ma fac cat malu'!
In alta ordine de idei, astazi am 1612 calorii. Grasimile iar mi-au sarit din schema (am o punga de seminte pe care trebuie sa o termin ca sa-mi iasa din grija). Seara am fost la un Nicolae si ne-au dat mezeluri asa ca am mancat si eu ce am putut. N-am depasit caloriile. Am gustat si o farama de praji ca nu se putea.
esti ok atunci! grasimile sunt greu de tinut in frau... dar macar sa nu fie 100
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #108 (permalink)  
Vechi 07 dec 2011, 00:54:23
tuiti2011's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 170cm, 108.5kg
Mesaje: 47
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
pai daca bazalul e peste 1700.. imagineaza ti ca iti nenorocesti viata cu 1200.. ai sa te infometezi ingrozitor... diferenta e socant de mare... eu iti recomand sa mananci in jur de 1600... 1600 mananc si eu, 1500-1600! apoi pe masura ce ai sa slabesti ai sa tot scazi calorii pentru ca scade si bazalul.. si usor usor le scazi! dar daca iti dai de pe acum organismul peste cap cu putine calorii... vin si te intreb ai sa poti sa mananci toata viata 1200 de calorii? si daca nu, ce crezi ca o sa se intample cand ai sa le cresti? si peste cati ani aproximezi ca ai sa vii inapoi pe site si-ai sa spui ca ai stat toata viata in diete si tot grasa esti... stii ca sunt multe astfel de povesti pe forum! eu te sfatuiesc sa ai mare grija...
pierde-le usor si cu cap! trebuie sa ai mare rabdare pentru ca vrei sa pierzi multe kg... si dureaza.. insa vestea buna e ca ai sa arati din ce in ce mai bine cu fiecare 2-3 kg pierdute... o sa se vada.. peste o luna ai sa arati mai bine ca acum.. peste 2 luni ai sa arati mai bine ca cu o luna in urma si muuuuuuult mai bine decat arati azi... deci rabdare! rabdare, zise juna!
eu pe Eva o vad un fel de mamica a noastra, care te ia de manuta si te aduce pe calea cea buna

esti meseriasa, Eva, ai spirit de .....pedagog, intelepciune de bunicuta .. numai de bine de tine
tuiti2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2165 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1648 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #109 (permalink)  
Vechi 07 dec 2011, 11:05:34
andrylici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de tuiti2011 Vezi mesajul
eu pe Eva o vad un fel de mamica a noastra, care te ia de manuta si te aduce pe calea cea buna

esti meseriasa, Eva, ai spirit de .....pedagog, intelepciune de bunicuta .. numai de bine de tine
Asa e. Si eu o vad la fel pe Eva si ii urmez sfaturile. Macar daca nu slabesc saptamana asta sa am pe cine sa dau vina . Sunt sigura ca are dreptate. Problema e ca eu cred ca am mancat mai putin in perioada precedenta (nu stiu pt ca nu mi-am calculat caloriile) si nu stiu cum va reactiona corpul meu. Acum sa vedem ce spune cantarul luni. Desi sunt curioasa cum merge nu vreau sa fac cantariri intermediare. Sa am o surpriza luni si daca functioneaza o sa continuu asa, daca nu, mai scad putin din calorii.

La tine cum merge dieta cu proteine? Eu am renuntat la ea in favoarea unei diete mai echilibrate ca eram mega frustrata. Desi functioneaza perfect, este foarte greu de tinut si nu am de gand sa intru in depresii din cauza ei.
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #110 (permalink)  
Vechi 07 dec 2011, 12:01:25
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de tuiti2011 Vezi mesajul
eu pe Eva o vad un fel de mamica a noastra, care te ia de manuta si te aduce pe calea cea buna

esti meseriasa, Eva, ai spirit de .....pedagog, intelepciune de bunicuta .. numai de bine de tine
hahaha, merci fetelor de incurajari insa mai am mult de invatat si eu ca si voi pe tema asta... daca ar detine cineva graalul nutritiei nu era atata dezastru in lume... atata obezitate si atatea boli de metabolism!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
 

Informatii despre slabit
am, andrylici, calorii, dieta, facut, jurnal, jurnale, mamici, niciodata, sanatos, slabesc, slabit, vreau


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum sa am ambitie ca sa slabesc? mvthebest Motivatie 115 07 feb 2012 16:15:47
Vreau si eu sa slabesc. am nevoie de sustinatoare!!! rocrinamex Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 177 24 mar 2011 21:31:51
Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc Andraa Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg 32 02 mai 2010 15:53:17
Am facut entorsa... as vreau sa imi treaca pana maine macar putin :(( onetotilia Ingrijire corporala 6 23 apr 2010 17:38:07
Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa Roxana Arhiva jurnale slabit 376 06 ian 2010 11:40:21

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole