View Single Post
  #108 (permalink)  
Vechi 28 dec 2011, 09:54:06
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Draga Pink, iti vorbesc dintr-o experienta foarte asemanatoare cu a ta. Principala problema in tipul acesta de relatie este ca tu vorbesti cu un monitor si nu ai ocazia sa iti creezi o imagine reala despre persoana cu care vorbesti. Nu ii vezi gesturile, mimica, raspunsurile sincere... vezi doar ce vrea el sa transmita, cuvinte slefuite si gandite indelung. Astfel incat imaginea ta despre el este una pe care tu insati ti-ai format-o, o imagine ideala, il vezi asa cum ti-ai dori sa fie. In momentul in care relatia ajunge intr-un punct mort, din diverse motive, el se supara, se simte tradat si asa mai departe. Eu sunt de parere ca asemenea relatii trebuie oprite inainte sa inceapa, mai ales daca vezi ca nu au sanse de viitor. In experienta mea, eu eram in Romania, el in Germania... am vorbit doi ani, dragoste mare, eu oarba in mod voit. Dupa cei doi ani, am aflat ca e insurat. Dupa inca doua luni am aflat ca locuieste cu sotia. Nu mai bine imi traiam eu anii aceia linistita, cu ocupatii mai potrivite varstei?
Iti doresc multa fericire si putere sa discerni ce e real de ce e vis.
__________________
Răspuns cu citat