Subiect: Jurnal DanielaDa
View Single Post
  #109 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 19:08:31
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal DanielaDa

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Buna Diana,

Bineinteles ca ai intuit tu ceva ca altfel nu ma mai intrebai. Cu sportul stau bine, numai ce m-am intors de la sala. Cu dieta, asa si asa. Pana acum 1100kcal dar inca nu am mancat masa de seara (care de obicei ajunge si ea la vre-o 300 de kcal). Si daca mai patesc iarasi ca aseara, sa ma apuce poftele de mancat pe la 9-10 se duce iarasi dieta mea.
Tu ce faci? Te-ai odihnit azi? Trec mai tarziu si pe la tine sa vad cum mai stau lucrurile .
Acum ma duc sa fac o salatica

Te pup!
Lasa, ca nu sari mult de nr de calorii "permis".DDaca e mancare sanatoasa e numai bine!Iar daca poftesti iar, bea ceai sau apa.Sau incearca sa mirosi o esenta de vanilie,oate trece si la tine pofta de dulce..La mine merge trucul.Asa ca traiasca Mihaela Bilic si ponturile ei

Eu am dormit putin dar adanc, cand m-am trezit ma simteam de parca am dormit ore intregi
Te astept in vizita atunci, la un ceai!Acum fug la sport, ca de cand ma laud!Si ma iau la taina si sar peste....

Pofta mare!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]