View Single Post
  #109 (permalink)  
Vechi 09 mar 2010, 21:46:19
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna, Diana.Am citit..e trist cand esti asa tanar si nu tot ce ar trebui...tre sa te lupti pt toate..greu da nu insuperabil..
Asa ca ai rabdare, continua dieta ca nu e drastica, ai dreptate, cu hainele te mai descurci tu cu ce ai...oricum cand o sa slabesti o sa-ti trebuiasca altele noi
Cat despre ciclu...parca am mai vorbit noi odataControl urgent, pt studenti nu e gratis?
Tine-ma si pe mine la curent cu ce mai faci
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
buna diana. cat te inteleg... eu totusi am cam ceea ce vreau ptr ca aici e alta viata totusi, dar de ceva timp(mai bine de un an) nu mai ii cer la mama bani de cheltuiaa ptr una alta. si imi greu. uneori imi doresc una-alta dar imi e nush cum sa ii zik la mama, asa ca rabd. si mai bine ma lipsesc. ca si ei ii greu avand in vedere ca m-a crescut singura
lasa, ca o sa ajungi si tu cand o sa ai un servici bun si o sa iti permiti unele "pofte"
suntem alaturi de tine si in ale dietei si ptr a te sfatui/ sprijini . asa ca ai facut bine ca te-ai descarcat
fi tare si optimista ca o sa reusesti in viata
cat despre ciclu, ca si vento, iti recomand sa fugi la ginecolog
te-am pupat. si ai grija de tine. si fi happy ca o sa vina si zile frumoase.
Multumesc pentru incurajari, fetelor! Andra, asa fac si eu cu ai mei. Mai bine stiu ca tac si ca ei raman linistiti acasa. Eh, daca am rezistat pana acum pot si de acum inainte. Mai cad, ma mai ridic, asta e. Iar in ceea ce priveste sfaturile cu ginecologul, deocamdata nu ma simt pregatita. Insa nu spun nu. Mereu am patit la fel cand incepeam o dieta. Se regulariza in timp. Si cred ca e oarecum normal, de la 3000 calorii sau mai mult la 1000 e un pas destul de mare, ceva dereglari apar.
Merg sa mai scriu pentru licenta. Ne mai auzim maine, cu vesti bune.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]