View Single Post
  #109 (permalink)  
Vechi 17 ian 2014, 23:30:05
crissa08's Avatar
crissa08 crissa08 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

Mai am o mica restanta, sa scriu putin despre recunostinta, despre arta de a fi recunoscator pentru ca existi, pt ca te trezesti dimineata, traiesti, esti functional, vezi, simti, mirosi, te misti, gandesti....cate persoane multumesc pentru asta? In general suntem obisnuiti sa ...cerem, sa fim nemultumiti, sa ne uitam dupa tot ce zicem ca nu avem, sa ne comparam, sa fim invidiosi, sa fim f. ancorati in plan material. Cu mult in urma, aveam si eu ceva trairi de genul acesta, pana am inteles ce e cu adevarat viata, pana m-am maturizat spiritual, pana am evoluat. Sunt f. incantata ca am indepartat de mult astfel de ganduri!
Sa fi recunoscator pentru tot ceea ce esti si tot ceea ce ai, este o lectie pe care multi nu au invatat-o, din pacate...
As scrie mai mult, ma simt obosita dupa o zi plina, inca puterea mea de concentrare nu e cea maxima, dar am trait si asa, am lucrat, mi-am vazut de proiectele mele, am reusit sa-mi depasesc limitele, asa ca dupa ce o sa ies din subdozajul acesta, o sa ma concentrez si pe obiectivul cu ajungerea la o greutate optima pt mine si stabila.
Noapte buna!
__________________

crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui crissa08:
rozica1965 (18 ian 2014), valeriaheres (19 ian 2014)