View Single Post
  #109 (permalink)  
Vechi 21 sep 2010, 17:03:25
joanna18's Avatar
joanna18 joanna18 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iun 2010
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 31
Date: 170cm, 58.8kg
Mesaje: 277
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

Fetelor, mulţumesc că m-aţi căutat pe aici. N-am reuşit să mai am grijă de căsuţă pentru că am avut ceva de furcă săptămâna asta ca să mă obişnuiesccu programul de la şcoală, să mă reorganizez, într-un fel. Am început un an greu şi vreau să iau startul frumos, ca să-l pot duce până la capăt.

Slăbuţa, bine ai venit pe la mine! Stai liniştită, ştiu că ai multe de făcut şi nu ai cum să fii mereu prezentă.
Momentan mai mult stă decât merge Am reuşit să mă menţin săptămâna asta, nu m-am aruncat la alimente "interzise", mă ţin încă de concursul "O lună fără dulciuri", iar acum că mi-am cam organizat programul, încerc să-mi hotărăsc zilele de sport/pauză.
Săptămâna viitoare sper să se mişte şi acul cântarului, pentru că centimetrul s-a mai mişcat puţin: am mai dat 1 cm de pe şolduri şi 0.5 de pe coapse.
În schimb, am avut un şoc astăzi. Am dus-o pe bunica la un test de osteoporoză şi am rugat-o pe doamna de acolo să mă mai măsoare şi pe mine şi mi-a dat un răspuns şoc: 1.69 m. Nu-mi venea să cred, eu care eram covninsă că am cel puţin 1.70. Cred că am mai "scăzut"
Pe de o parte e bine, pot purta tocuri şi mai relaxată

Bun, măsurile mele de luni dimineaţa sunt:
56.7 kg (nici măcar 100g diferenţă în + sau - )
Talie: 66
Burtică: 81.5
Şolduri: 95.5 (-1 cm)
Coapse: 52.5 (- 0.5 cm)

Uite că nu ezit să-ţi cer ajutorul, deja o fac: mi-am cumpărat azi musli cu 30% fructe de la SanoVita şi am văzut că valorile nutriţionale de pe punga mea diferă de cele de pe site
Uite, ţi le las aici, dacă ai timp să mai treci
Kcal: 402
Lipide: 8.3
Glucide: 71.4
Proteine: 9.8


@Livia, o să încerc să scriu cât mai des posibil Ţie îţi merge bine?

Pupici.
__________________

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine


"Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie."


"Voinţa şi puterea nu ajung: omul trebuie să ştie ce vrea şi ce poate."