View Single Post
  #109 (permalink)  
Vechi 03 aug 2011, 13:43:12
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Ce fac fetele?
Cum merge Eva? nu mai scri nimic in jurnal, chiar sint curioasa daca ai avut obstacole sau ai reusit sa treci de ele.
Eu zilele astea dimineata am mincat brinza cu smintina,creveti la prinz seara somon cu pireu de spanac, pireu de alune ca si gustare, piersici, asta seara la cina am avut piept de pui pe grill cu mazare si salata de varza + cacao cu lapte si stevia, simt asa niste pofte dar ma sa nu ma apuce altele.
draga mea Cri-Cri, eu am fost cuminte... am mancat ok, am mai scazut si la cantar vreo cateva sute de grame... e inca in casa si m am cantarit ieri asa de kiki... dar oficial am sa zic greutatea dupa rusi, ca trebuie sa apara peste cateva zile..
am mancat fructe, o piersica si o nectarina (asta am acum in casa) la micul dejun...
iar la pranz mananc numai salata (uriasa- cu salata verde, castraveti, rucola si ceapa verde) cu o pulpa de pui (cu piele ) sau eventual 2 pulpite mici daca sunt hamesita. stiu ca monti zice sa nu mancam puiul cu piele dar e crocanta si buna si nu pot s o arunc, dar nici lu barbatu miu nu i-o dau
la cina, avand in vedere ca ma cam abtin, dupa 6-7 sa mananc, mananc iar ceva usor si rapid... niste cruditati, castraveti ceapa, cu mozzarela light si niste cioco din cand in cand... apa iar nu beau destul.
azi ma duc la sala obligat fortat.. luni si marti nu am fost, maine iar pauza ca e de garda barbatu miu... si vineri iar la sala. sambata am vrea sa mergem la Bremen si eventual la Bremenhaven. o sa mi iau pachet de acasa... oua fierte, cioco neagra si fructe si mai vad eu ce, numai ca sa nu mananc pe acolo bombe. planul ar fi sa stam vreo 10 ore, sa vizitam si sa ne intoarcem acasa seara, ca nu mi-as lasa motanul singur . in Bremenhaven, fiind port, poate gasim sa mancam la cina niste peste proaspat ceva.. ar fi super! apropos Cri ca intrebai de peste..... mie imi place f mult, dar nu cumpar si nu gatesc, ca imi umple casa de miros... singura modalitate in care as face, ar fi plachie la cuptor, dar nu am cumparat niciodata peste proaspat.. nici nu stiu de unde!! eu cumpar doar somon, gata facut, condimentat, bucati putin afumate cu piper... sunt super bune, sau mai cumpar pt MD tot somon feliute afumate... atat. deci in orice caz peste gata preparat.. dar chiar si asa mananc rar. trebuie sa recunosc ca de plachie mi e tare dor si as face intr o zi... de ciorba de peste nici nu mai zic, dar habar n-am cum se face. i-am vazut pe pescari o data in delta cum faceau dar am uitat... am sa ma uit pe net!!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].