View Single Post
  #109 (permalink)  
Vechi 07 dec 2011, 11:05:34
andrylici's Avatar
andrylici andrylici este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de tuiti2011 Vezi mesajul
eu pe Eva o vad un fel de mamica a noastra, care te ia de manuta si te aduce pe calea cea buna

esti meseriasa, Eva, ai spirit de .....pedagog, intelepciune de bunicuta .. numai de bine de tine
Asa e. Si eu o vad la fel pe Eva si ii urmez sfaturile. Macar daca nu slabesc saptamana asta sa am pe cine sa dau vina . Sunt sigura ca are dreptate. Problema e ca eu cred ca am mancat mai putin in perioada precedenta (nu stiu pt ca nu mi-am calculat caloriile) si nu stiu cum va reactiona corpul meu. Acum sa vedem ce spune cantarul luni. Desi sunt curioasa cum merge nu vreau sa fac cantariri intermediare. Sa am o surpriza luni si daca functioneaza o sa continuu asa, daca nu, mai scad putin din calorii.

La tine cum merge dieta cu proteine? Eu am renuntat la ea in favoarea unei diete mai echilibrate ca eram mega frustrata. Desi functioneaza perfect, este foarte greu de tinut si nu am de gand sa intru in depresii din cauza ei.
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]