Subiect: Jurnal Elenoir
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 30 apr 2012, 02:03:52
Elenoir's Avatar
Elenoir Elenoir este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 sep 2010
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 31
Dieta: fara macare grasa si dulciuri + sport
Date: 167cm, 60kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Elenoir

Si uite ca s-a mai dus o duminica plictisitoare... m-am trezit tarziu (ca de obicei in weekend), motiv pt care acum e ora 1 si iar n-am somn (ce-o sa ma mai injur dimineata )
Mi-am propus sa invat astazi, dar n-am facut icne stie cat de mult .. astept sa vina saptamana ca sa-mi intru in ritm si sa nu mai lenevesc.
Ei, si acum partea interesanta... ce-am mancat azi... pai m-am trezit cu obisnuita cana cu cereale+lapte, banana si ou..cam asta mananc eu tot timpul..sunt prea lenesa sa-mi iau altceva si nici nu stiu ce mi-as mai putea face...[de mentionat ca micul asta dejun a fost la ora 12]
apoi pe la 4 am mancat niste fasole la conserva in sos de tomate [nu stiu exact cum e in romania, dar aici in anglia e mancarea nationala a studentilor pentru cca e genial de buna si nu trebuie decat sa o incalzesti si gata] iar acum mai spre seara am bagat niste cereale goale ca mi-era foame raaaaaau
despre baut, incerc sa beau 2 litri de apa pe zi ...astazi am ajuns aproape la 3 fara sa-mi dau seama dintre care au fost si 2 cesti de ceai verde cu putina miere..am inceput sa nu mai mananc zahar deloc si sunt atat de mandra de mine...
de cand m-am intors la facultate din vacanta de pasti am inceput sa mananc mai putin si sa ma abtin mai mult..si am observat ca am slabit! sunt atat de happy si motivata din cauza asta..de vreo 3 saptamani sunt chiar multumita de cum mananc si cum ma simt...mestec guma la greu cand ma iafoamea si beau multa apa..si parca mai trece stiu ca nu-i foarte sanatos ce fac,dar astept sa slabesc un pic mai mult, dupa care voi incepe slabirea sanatoasa asta e slabirea de urgenta.
apropo, trebuie sa-mi iau un cantar..cred ca m-as mai motiva
hm, fara nicio legatura: vad in tickerul de la semnatura ca mai am 32 de zile pana plec acasa...yay Sper sa treaca repede...astea 32 sunt de fapt 5 saptamani: 2 de scoala si 3 de sesiune. Nu mi-am luat inca biletul spre casa, deci nu stiu data exacta cand va avea aeroportul din tg mures onoarea sa ma revada, dar cele 32 de zile sunt pana in ziua ultimului examen. can't wait!!! sper sa treaca toate cu bine ca sunt grele ca naiba
v-am pupat, gagici care m-ati citit :*

Ultima dată editat de Elenoir; 30 apr 2012 at 02:07:03.