View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 02 mar 2010, 20:31:53
ilovecoffee's Avatar
ilovecoffee ilovecoffee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 feb 2010
Locaţie: prahova, Romania
Dieta: Hipocalorica,fara grasimi, prajeli, dulciuri.In principiu:pui/peste,fructe,legume,lactate degresate.
Date: 157cm, 54.8kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...

Pai... cam ce am trecut la meniu: branzica de vaci dietetica,iaurt degresat, oua fierte, banane, mere, fulgi de porumb, supa crema de legume, piept de pui fiert...si cam atat.A! si am baut cafea , normal! Pe scurt am renuntat, la tot ce inseamna dulciuri( ciocolata, prajituri, biscuiti, budinci, produse de patiserie etc), prajeli, grasimi in general, paine si ma bazez mai mult pe lactate degresate, pui sau peste, fructe cu 10 % glucide(mere, portocale , mandarine) si legume. Sunt cam pe fuga acum , dar cu alta ocazie poate o sa trec mai in detaliu listele cu alimente permise si interzise(cele pe care le am eu). Deci oricum o dau, apa dupa supa, apa dupa mar, sau apa dupa lapte...nu prea merge, asa ca daca aveti ceva sfaturi, le astept cu drag.
__________________
Ce nu te omoara, te face mai puternic!
ilovecoffee, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1610 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1093 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 577 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]