Subiect: Squishy's Diary
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 26 iul 2012, 18:42:25
Squishy's Avatar
Squishy Squishy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iun 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 165cm, 74kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Squishy's Diary

Citat:
Anterior postat de Stephanie Vezi mesajul
Buna!Te rog sa lupti pana cand visul tau va fi realitate!Si eu trec prin aceeasi chestie:m-am ingrasat din toamna 30 de kg.De la prea slaba am ajuns la prea solida.E trist.M-am lasat usor usor de sport,am mancat paine,dulciuri in exces si am avut niste probleme.Eu credeam ca solutia este mancarea si ca doar cu ajutorul ei pot sa imi rezolv problemele.Acum ma conving ca nu e asa.E groaznic sa nu poti purta hainele care in urma cu ceva luni iti erau putin largi si stiu cum e sa te uiti in oglinda si sa fii nemultumita.Apoi sunt cei din familie,prietenii care incearca sa te puna pe treaba si uneori te supara(neintentionat).Ingrasatul e o chestie pe care trebuie sa o evitam.Ma lupt zilnic cu metabolismul meu lent,cu acea constituie para care nu ma avantajeaza si cu tentatiile.E greu,dar fii mereu motivata.Fa-ti abonament la aerobic(stepul e cel mai distractiv si mai solicitant deopotriva) sau fa exercitii acasa.Nu regret cei 5 ani de aerobic si cei 13 ani de ski,ci
faptul ca neglijenta din anumite momente m-au facut sa arat asa.Incearca sa faci sport zilnic si sa ai o alimentatie echilibrata,cum a zis si Irina(coco23).Succes!Nu esti singura in aceasta situatie!
ai atata dreptate, la absolut tot ce ai spus..de fapt asta m-a si motivat..."Apoi sunt cei din familie,prietenii care incearca sa te puna pe treaba si uneori te supara(neintentionat)". Dar nu imi place cum unele persoane se comporta de parca nu mi-as da seama ca m-am ingrasat, sau ca imi place cum sunt...e mai greu decat pare pe dinafara, mai ales ca sunt persoane care chiar mananca foarte mult si nu se ingrasa..nu e mit si ei chiar nu inteleg cat este de greu..oh well, sper ca ma voi tine de treaba sa pot sa am icnredere din nou in mine..iti urez si tie succes si poate ne mai ajutam cu sfaturi sau macar o incurajare! cam vreo 30 de kilograme as avea si eu de slabit ca sa intru in .."normalitate" la mine cea mai mare problema cred ca este sportul...e greu sa ma apuc, sa imi intre in rutina zilnica..si acum exercitii care inainte mi se pareau usoare mi se par extrem de grele..trebuie sa o iau icnet..multumesc mult pentru sfaturi, chiar ajuta sa vad ca nu sunt singura in situatia asta si ca pot conta pe fetele de aici!
Squishy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2236 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1719 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1203 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]