View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 14 mar 2010, 17:06:36
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Conversations With The Fat Girl

Prima zi trece cel mai greu. Si ai sa vezi cat de repede te vei obisnui cu "noua viata". Am tinut neaparat sa iti raspund pentru ca avem o problema in comun - prietenii slabi. E destul de neplacut sa iesi cu ceilalti si sa nu mananci, sa te uiti in gura lor si sa suferi. Mai ales ca vor observa schimbarea si va urma interogatoriul "cum de nu mananci?". Pentru mine cel mai simplu a fost sa nu vorbesc despre regim cu cei din viata mea, pentru ca nici nu il mai vad ca un regim. Pur si simplu mananc ce e sanatos, indiferent de ocazie. Sunt sigura ca oriunde ati iesi, vei gasi si o alternativa sanatoasa. Sa nu stai fara sa mananci nimic, chinul va fi insuportabil. Fiecare persoana din anturaj trebuie sa iti respecte decizia, nu ai de ce sa nu te mai vezi cu ei. In fond, tu iesi in castig. Tu mananci sanatos, tu te asiguri ca nu vei avea probleme de sanatate. Iti urez succes mult, sa ramai puternica si sa nu te lasi descurajata. Absolut orice vrei sa faci se poate face. Orice.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]