View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 05 feb 2013, 11:16:25
andreeansd's Avatar
andreeansd andreeansd este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 dec 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizată + mișcare
Date: 168cm, 88.7kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 16
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 11 mesaje
Wink Re: Jurnal andreeansd

Hei Jurnal!

Revin la tine după câteva zile întortocheate. Am trecut weekendul aproximativ cu bine. Am zis că hai să dau un kick organismului și să mănânc mai mult, mai bogat, ca să aibă de unde. Ei bine, sâmbătă m-am ales cu mâncare chinezească - l-am inițiat pe unul din frații mei. Duminică, însă, a venit greul. Invitație la o familie mult prea generoasă, plus nesomn au dus la abateri în general în domeniul dulcelui. Am mâncat și la masa de prânz și foarte foarte seara ceva dulce..

Luni m-am recules și am purces din nou la drum! Am greșit, dar greșeala nu trebuie dublată prin perseverență în greșeală. Ieri mi-am reînnoit scopurile și am revenit la stilul de viață frumos și sănătos. De asemenea, am hotărât să mă cântăresc de abia vineri dimineață. Oricum, zilele acestea, luni-marți, nu era deloc sănătos să mă urc pe cântar, să văd efectele weekend-ului și să mă descurajez de nu mai pot.

Am revenit la drum!

Ieri am avut
  • la micul dejun - niște musli cu un cub de zahăr brun, o jumătate de banană și semințe - cu apă.
  • la prânz - o salată de ton cu țelină, morcov, pătrunjel, o bucățică de pâine integrală.
  • gustare - un morcov, o bucățică de țelină, o portocală, o jumătate de banană - tăiate bucățele și tot ronțăite
  • seara - două măsline
  • lichide - multă apă, o cafea, ceai de fructe
  • mișcare - pe jos: 3.5 km (Victoriei - Grigore Moisil)

Astăzi:
  • mic dejun - old same old
  • prânz - o salată de linte cu o roșie, pătrunjel, morcov, țelină. humus. o bucățică de pâine
  • gustare - same
  • seara - same
  • lichide - multă apă, o cafea, ceai de fructe
  • mișcare - pe jos: 3.5 km (Victoriei - Grigore Moisil)

O zi bună! Voi reveni.