View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 30 aug 2014, 09:35:56
ana20maria's Avatar
ana20maria ana20maria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 sep 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Personalizata
Date: 168cm, 75kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anamaria -Dieta Nutritionist

Buna,

saptamana aceasta am ajuns destul de tarziu acasa si nu am avut ce sa mai povestesc in afara de faptul ca imi e bine, m-am obisnuit sa nu rontai intre mese si cu mai putina mancare.

Problema mea este ca ianinte mancam exagerat de mult, sa ne imaginam ca seara manacam o pizza singura + o portie de panapasi +suc si daca stateam treaza mai bagam si niste ingheteata sau fructe uscate, eu practic manacam foarte mult si nesanatos.

La munca manacm de dimineata pana seara covrigei ambalati ca sa simt ca dau din gura, si daca nu imi cumparam covrigei aveam napolitane sau ceva dulce pe birou.

Eu sunt multumita ca am reusit cu acest regim sa imi tin in frau foamea, bineinteles ca acum manac la ore fixe in fiecare zi ca sa imi obisnuiesc stomacul, si da, recunosc ca de la 9:30 la 13 mi se face un pic de foame dar beau o ceasca de cai sau de apa, si nu ma duc la masa pana ora prestabilita.

Azi dimineata m-am si cantarit, am 74.5kg, am scazut pe cantar 2.5kg, ceea ce ma bucura. Am fost la sala de 3 ori saptamana aceasta si mai urmeaza sa ma duc inca de 2 ori acum in weekend, asa ca sper ca pana luni cand pun punct primei saptamani sa mai dau jos 500gr.

Maine voi posta si noua dieta pentru saptamana viitoare si ma voi duce sa imi si cumpar alimentele.

O zi frumoasa,
Ana
ana20maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2242 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1725 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 951 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de ana20maria; 30 aug 2014 at 09:47:14.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui ana20maria:
serendipity9 (02 sep 2014), shadowdinasty (30 aug 2014)