Subiect: Grupul -5 kg
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 02 aug 2009, 20:01:22
Adela's Avatar
Adela Adela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: hipocalorica
Date: 162cm, 79.1kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul -5 kg

Am vazut ca panica e ceva normal in ultimele 5 kg , poate sunt un pic anormala , intr-o luna am dat doar 1.200 asta daca nu as pune si marja de eroare a fiecarui cantar. Panica o am atunci cand "hop" pe cantar si vad orarea nik sau aprox nik din ce ar mai trebui sa dau nu vrea sa coboaresi hotarasc de azi reduc grasimile dar cum sa le mai reduc ca lactate pap din an in paste , ou in orice dieta iti este recomandat 2 pe sapt sau macar 1 (motivul nu il cunosc) daca scot carnea de pui sau telemeaua sau branza ....imi scot o mare parte a poteinelor ......
Si apoi ma asez relaxata pe un scaun cu un ness in brate si meditez , am sa le dau si pe astea jos intr-un fel sau altul si imi spun singura motivul din care nu mai pierd din kg : "STAI TOATA ZIUA IN CASA CE AI VREA SA FACA CORPUL TAU CA TU SA PIERZI DIN SUNCI ?" (ma mai relaxeaza si ideea ca am intrat in normal cu greutatea acum nu imi raman decat sa imi tonifiez muschi ca saraci de la atata sedentarism numai muschi nu ii poti numi) .... practic sunt in per platoudar nu am cum sa ma ajut acum .....poate totusi intr-o luna sa am voie sa fac si eu sport nu doar clasica gimnastica de acasa. Daca aveti sfaturi si pt me sunt bine venite , o prietena mi-a recomandat yoga dar nu prea ma vad contorsionata in cine stie ce pozitie vreo 30 min
__________________
Timpul este cel mai bun profesor... Pacat ca isi omoara toti elevii !