View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 06:50:50
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Dieta si DEPRESIA

Citat:
Anterior postat de dara Vezi mesajul
Red_Rose, daca vrei, verifica si tratamentul la mai multi medici, sa fie potrivit si atunci n-ar trebui sa fie probleme, sau unele care sa fie oricum mai mici decat problemele cauzate de SOP.
asa si voi face,nu vreau deodata sa iau repede tot ce imi prescrie un medic.
Eu chiar de am SOP il am din decembrie pt ca atunci s-a dus ciclul pt 5 luni si exact pe atunci aveam dureri la ovare,cred ca pe atunci si chisturile au aparut dar cu toate astea de atunci am slabit 8 kg,greu dar am slabit totusi,asa ca asta e psihologic la mine ca zic ca e de vina SOP in slabit.Eu pur si simplu tre sa ma iau serios de dieta din nou ca de la Pasti incoa am mincat ft dezordonat si de sarbatori,zile de nastere mananc mereu dulce si nu in tocmai o feliuta vina e doar a mea,e de vina necontrolarea mea mai degraba decit altceva.
Dara,tu cum ai putut asa mult slabi? am in vedere ca ai avut ambitie pina la urma,eu cedez iata la sfarsit.
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat