View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 17 aug 2010, 21:15:54
chiram's Avatar
chiram chiram este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: Campia Turzii, Romania
Vârsta: 36
Date: 170cm, 79kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Manuela Chira

Citat:
Anterior postat de mitzy Vezi mesajul
Ok , ca sa nu stai tu sa citesti tot jurnalul meu pt a ma cunoaste, am sa imi fac o mica prezentare aici la tine:
Varsta: 28 Inca
Inaltime: 1.67
Greutate actuala , vezi tickerul din stanga.
Activitate fizica usor activ in ultimul timp.
Sport: stepper, bicla stationara, mers pe jos si urcat scari.
Dieta, Weight Watchers pe care ti-o si recomand este o dieta de care eu iti garantez ca te poti tine si da rezultate, parol
After eight as papa o cutie mare dintr-un foc asa ca... nu imi mai cumpar

Cand m-am uitat un pic la ce ai papat sincer pe mine m-a cam luat ameteala...ziceai ceva de briosa, inghetata, covrig,....sfatul meu renunta incet incet la fainoase si dulciuri, crede-ma se poate, incet dar sigur.Aaa si daca papi cartofi ar fi bine sa renunti si la ei pe mine chestia asta m-a ajutat enorm desi i ador fie ei fierti , copti sau crima dietei , prajiti

Sper sa iti fi fost de ajutor
after eight-u e moartea mea...dar cumpar rar... o data la 2-3 luni ai ametit in ce sens?? cantitativ nu e chiar atat....a iesit lam la 700 calorii ce am mancat azi adevarul e ca multe prostii, insa am o scuza:d am fost tot pe drumuri . Cartofi nu mai mananc de cateva luni... si zahar... mai rar in dulciuri.... Multumesc de sfaturi si o sa studiez dieta...promit!
chiram, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1300 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 268 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]