View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 18 sep 2010, 09:43:23
CrisetenO's Avatar
CrisetenO CrisetenO este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Cristinei (CrisetenO)

Salut fetelor!

Ah, pai am un weekend mai mult decat plin! Luni am o prezentare importanta despre un articol stiintific, mai apoi am o intalnire de inceput de proiect pentru care trebuie sa pregatesc alte idei si alt articol stiintific, iar pana luni seara trebuie sa invent o prezentare scurta despre progresul intregului grup de la doctorat (sunt un soi de reprezentanta/responsabila pentru grupul nostru). Asa ca am sa fac scurt-circuit in capusor cred...

Pe de alta parte e weekend, asa ca asta inseamna spalat si calcat: asta o fac dimineata. M-am gandit daca sa si gatesc dar mai am mancare in frigider si n-am loc, asa ca de gatit, ioc, astept saptamana care vine. Pe urma diseara avem Vecernia si sunt la datorie la strana (da, in Darmstadt exista biserica ortodoxa romana!), iar maine dimineata la fel la Sf. Liturghie. Poate maine seara daca totul merge ok cu treaba merg pe la o prietena, desi n-am mari sperante. Daca sunt prea obosita, probabil brodez, ca tocmai am cumparat o broderie de facut in cruce.

Weekendurile sunt pentru mine ceva mai ocupate decat zilele saptamanii....

Acum la mancat: trebuie sa mentin stacheta la 1100, ceea ce e destul de dificil. Noroc ca nu e post, ca atunci e si mai greu. Am niste varza calita cu ciuperci dupa reteta pe care am scris-o la tine si am sa o mananc intr-una din zile cu piept de pui la teflon (1 piept mediu) si intr-una din zile cu iaurt. In rest mai am niste ghiveci si peste in casa, ca sa nu mai spun multe fructe.

Meniul meu de azi (sa vedem daca tine):

MD (pe la 10:30 cred azi, ca vreau sa mai lenevesc si nu mi-e inca foame): ceai verde cu aroma de mandarine, neindulcit. 150 g iaurt 3.5% cu seminte de in (o lingura): 125 kcal

Pranz (probabil la 15:00): bors de macris 250 ml, piept de pui la teflon cu garnitura de varza calita (200 g) si salata: 1 rosie mare cu putina sare, o umbra de ulei, si ceva otet. In total 350 kcal.

Gustare (eu plec la biserica la 17:20, deci e ori la 17 ori chiar cand plec de acolo, la 19): 1 mar, 2 nectarine. In total: 175 kcal

Cina (21:00): supa de linte 250 ml, 3 sardine mici din conserva cu 350 g ghiveci de legume asortate (azi sunt pastai, conopida, morcovi, telina), 150 g varza murata cu morcovi: 350 kcal

Gustare/Desert: 1 pudding vanilie.


Pentru maine: probabil prune in loc de nectarine, sardinele vin la pranz, iar seara varza calita cu iaurt. Ce ziceti, suna ok?

Cu mult drag,

Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat