View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 08 apr 2011, 22:36:44
georgika's Avatar
georgika georgika este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2011
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 60kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal plin de ambitie - georgika

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Salut georgika,

Bravo tie pentru sport, mai ales ca l-ai facut asa de tarziu. Din experienta mea, asa e cel mai bine!

Nu imi place insa ca mananci atat de putin. Pentru 45 minute de tae bo, ar trebui sa ajungi la CEL PUTIN 1200 kcal (metabolismul de baza). Nici eu nu sunt de acord cu felul in care am slabit eu, asa de hipocaloric, de aceea, daca suntem de aceeasi parere, vreau ca si tu sa ajungi mai sus, la 1200 kcal pe zi. OK? Incearca sa mananci proteine dupa sport, carbo inainte (nu exagera la carbo insa). Nu scoate complet din dieta pestele gras, cu ajutorul caruia poti procesa calciul din lactate sau din alte surse.

Astept sa vad si meniuri -- te superi daca le pui aici? Cu mult drag,

Cristina
Cristina, ma bucur ca ai trecut din nou pe la mine
De obicei sportul il fac seara... in timpul zile mi-e mai greu sa-l strecor in program.
Stiu ca am mancat cam putin caloric, dar nu mi-a fost foame, am mancat destul cantitativ...am fost si eu surprinsa seara cand mi-am calculat nr de calorii ca a dat asa de putin... se pare ca alimentele pe care le-am mancat erau destul de sarace in calorii
Ieri am mancat cam asa: un mar, vreo 4 wasa cu urda( 2 dimineta, 2 seara), manacarica de spanac, o conserva de porumb fiert si vreo 10-15 samburi migdale. Meniul de ieri e orientativ, e posibil sa fi uitat ceva...
Azi am mancat asa:
-dimineatza: un mar ras cu un mrocov ras si vreo 3 linguri de muesli si vreo 15 samburi migdale
-pranz: Un castronel de ciorba de legume si un covrig de patiserie
- seara: o aripioara de pui( si putin din piept) cu cartofi la cuptor si cu branzica... .si aprox o cana de inghetata
Acum o sa intru sa-mi calculez si cate calorii are ce am scris mai sus.... cred ca o sa iasa un pic mai mult decat trebuie... ca numai covrigul ala cred ca are in jur de 300-400.... si plus inghetzata
Acum urmeaza vreo 50 min de zumba
Ne auzim curand....pupici

PS: in legatura cu sfaturile tale....eu dupa sport nu pot manca, tzinand cont de faptul ca il fac destul de tarziu.....si inainte cu vreo 2-3 ore de sport e cina....la care nu manac mereu carbo.....are ceva daca nu respect chestia asta cu carbo inainte si proteine dupa sport?? ms frumos de sfaturi
__________________
nothing tastes as good as being thin feels

jurnalul meu
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...gika-8785.html
georgika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2012 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1495 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de georgika; 08 apr 2011 at 22:46:37.