Subiect: Jurnal Laurik
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 28 mai 2011, 09:45:15
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laurik

Citat:
Anterior postat de Laurik Vezi mesajul
Ai cantar de bucatarie nu ?:d
Ce fain , vreau si eu .. cam cat ai dat pe ele ?:d
dap,aveam cantarul de bucatarie dinainte de a ma hotara sa slabesc,dar nu il foloseam decat pentru cantarirea ingredientelor pentru prajituri)acum sunt nedespartita de el
pai pe bicicleta am dat 2 milioane parca(am luat-o de la cineva,e second hand cum s-ar spune,dar nu a pedalat nici 5 km la ea,per total,practic a fost noua) iar pe stepper am dat 1 mil jum.din real l-am luat.pai numai parintii mei stiu cat i-am batut la cap)vroiam sa imi iau bicicleta eliptica.dar nu prea aveam bani pentru ce vroiam eu,pt modelul ala.asa ca am optat pentru bicicleta stationara si stepper.si asa am fost aranjata la camin,unde am luat stepperul si acasa cu bicicleta.nu aduceam saptamana de saptamana laptopul acasa asadar nu aveam cum sa fac aerobic dupa filmulete.si faceam bicicleta in weekend
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]