View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 20:34:17
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Pastile de slabit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Totusi, unde e xenicalul si alli, superslim, herbalife?

Sunt la fel fe periculoase ca si cele de sus.
hai sa va spun si eu 2 povesti:

1. este legata de niste minunate pastile de slabit...
O cunostina de-a mea de numai 18-20 de ani... a fost dintotdeauna mai plinuta dar nu grasa, iar pentru inaltimea ei chiar ii statea foarte bine.
Dupa ce a terminat liceu s-a angajat... iar colegele ei se servici au inceput sa o cicaleasca ca de ce nu slabeste si ea vre-o 10 kg ca arata groaznic (si va zic cu mana pe inima ca nu arata deloc asa). Strasata la maxim si l-a recomandarea unui colege "bine intentionata" a inceput sa foloseasca un tip de pastile de slabit (minunatia de SuperSlim)... Si le-a folosit pentru cateva luni... timp in care chiar slabise... Stiu ca o vedeam pe strada si ma minunam cat de mult slabise (eram vecine nu aveam cine stie ce relatie)... Toate au fost ok... ea slabea... si se bucura... Dar continand administrarea acestor pastile dupa ceva timp i s-a facut intr-o zi rau... A ajuns la urgenta... Inconstienta... O colega... aceeasi minunata colega i-a sunat parintii sa vina sa o ia de la spital (parintii nu stiau absolut nimic de pastile... au aflat in clipa in care au ajuns la spital)... Norocul ei... si-a revnit repede... si bineinteles a promis parintilor ca le lasa balta si chiar ca se va ingrasa cateva kg... ajunsese deja piele si os...
Dar nu a incetat... A continuat sa ia pastilele... (gues what... pastilele respective contineau o substanta care dadea dependenta)... Nici nu va pot spune cate luni s-au luptat parintii cu ea sa renunte...
Ultimul lucru pe care l-am auzit referitor la aceasta poveste a fost ca s-ar fi lasat... dar greu...

1. poveste referitoare la Herbalife
Eram acum vre-o 2 ani la servici, si trebuia sa fug pana la firma de contabilitate cu care colaboram sa duc dosarele cu facturi, chitante si asa mai departe... Drumul... era cu metroul... Cobor eu la metrou... si astept...
La un momentdat un tip... cu o geanta de la herbalife, se tot holba la mine... Dupa ce s-a holbat cateva secunde m-a abordat, cu intrebari de genu... Ce varsta aveti? Nu va dati seama cat de mult rau va face greutatea? Mancati micul dejun? etc... Eu nu stiam cum sa scap mai repede de el... si ii tot dadeam raspunsuri cat mai zeflemitoare... doar doar m-o lasa in pace...
Exact inainte sa vina metroul... imi da omul o brosura... Ma gandeam "Vai ce bine, am scapat!!!" si apoi scoate din geanta 2 batoane de ciocolata... Cica erau facute cu diverse chestii care il fac sa nu aibe grasimi, si zaharuri ci numai protetine... si imi recomanda sa mananc unu la micul dejun (eu pe vremea aia avea 1 maxim 2 mese pe zi)...Le-am aruncat in plasa si am fugit la metrou...
Intr-un final dupa ce mi-am terminat treaba am revenit la birou unde mai aveam de stat inca vre-o 4 ore... Nu mancasem nimic toata ziua si imi era putin foame... Si ce ma gandesc.... Ia hai sa vad ce mi-a dat ala acolo... Am luat unul dintre batoane, l-am desfacut si l-am mancat... Deci nu va pot spune decat ca a fost unul dintre cele mai bune batoane de ciocolata pe care le-am mancat in viata mea... Demential gustul... Si chiar imi taiase foamea... Pe moment... Dupa fix o ora... mi s-a facut din nou foame... dar ce foame... deci ma rodea stomacul... Si l-am mancat si pe al doilea...
Dupa inca o ora din nou... o foame din aia groaznica... de ziceai ca nu am mai mancat nimic de vre-o 2 zile...
Mi-am luat un sandwich... si ghici ce dupa o ora m-a luat iar foamea... si asa am tinut-o toata ziua...
Eu am dat vina pe tampeniile alea pentru ca alta explicatie nu am gasit... Am mancat in ziua aia... cat pentru vre-o 2-3 zile...
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat