View Single Post
  #110 (permalink)  
Vechi 18 ian 2014, 09:47:37
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Mai am o mica restanta, sa scriu putin despre recunostinta, despre arta de a fi recunoscator pentru ca existi, pt ca te trezesti dimineata, traiesti, esti functional, vezi, simti, mirosi, te misti, gandesti....cate persoane multumesc pentru asta? In general suntem obisnuiti sa ...cerem, sa fim nemultumiti, sa ne uitam dupa tot ce zicem ca nu avem, sa ne comparam, sa fim invidiosi, sa fim f. ancorati in plan material. Cu mult in urma, aveam si eu ceva trairi de genul acesta, pana am inteles ce e cu adevarat viata, pana m-am maturizat spiritual, pana am evoluat. Sunt f. incantata ca am indepartat de mult astfel de ganduri!
Sa fi recunoscator pentru tot ceea ce esti si tot ceea ce ai, este o lectie pe care multi nu au invatat-o, din pacate...
As scrie mai mult, ma simt obosita dupa o zi plina, inca puterea mea de concentrare nu e cea maxima, dar am trait si asa, am lucrat, mi-am vazut de proiectele mele, am reusit sa-mi depasesc limitele, asa ca dupa ce o sa ies din subdozajul acesta, o sa ma concentrez si pe obiectivul cu ajungerea la o greutate optima pt mine si stabila.
Noapte buna!
Eu sunt una care ii e recunoscatoare Domnului ca traiesc,ca exist,ca merg in picioare si multe altele!! Ii sunt recunoscatoare ca mi-a dat puterea sa slabesc,sa plec din punctul in care ajunsesem!!!!!!!!!Fara ajutorului Lui ,nu as fi putut!!!!!!!
__________________
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
crissa08 (18 ian 2014), lidiuta (18 ian 2014), valeriaheres (19 ian 2014)