View Single Post
  #110 (permalink)  
Vechi 22 sep 2010, 17:36:19
CrisetenO's Avatar
CrisetenO CrisetenO este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

Salut, Ioana,

Mi-a facut mare placere sa-ti gasesc jurnalul, pentru ca vad ca te manipulezi la maxim pentru a-ti ajunge scopul. Si asta in sensul bun: folosesti datele vizuale si comentariile de la prieteni pentru ca sa le scrii aici. Scriindu-le iti aduci aminte si cand le scrii si cand le citesti dupa aceea ce bine te-au facut sa te simti! Sau ce rau te-ai simtit, daca ai dat in gropi. Nu prea stiu cum ai reusit sa scrii in iulie cand ti-ai prins degetul in sertar, dar asta e altceva

Nu mai vad meniuri scrise de tine aici -- sunt la tine in profilul de calorii? M-ar interesa sa vad ce mananci. Desi eu am mari slabiciuni cu micul dejun si poti in mod indreptatit sa ma ignori eu nefiind capabila sa ma disciplinez sa mananc de dimineata, pot sugera in loc de musli aceia pe care ii mananci:

1) Iaurt natural cu seminte de in.
2) Branza (mie urda imi place cel mai mult dar e o chestiune de gust) cu vreo doi pesmeti WASA (pentru fibre).
3) Chiar mai bine: ia un ardei rosu, taie-l in sferturi, si umple sferturile cu branza. Apoi il mananci ca pe o felie de paine.

O alta alternativa ar fi omleta.

Am vazut ca iti plac foarte mult fainoasele. Eu iti sugerez sa te uiti la alternativele Montignac pentru fainoase, in gen: piure de conopida in loc de cartofi, retete de ghiveciuri si combinatii de legume. Sunt foarte sanatoase si foarte satioase.

Iti recomand varza cu sau fara carne (fara faina). E foarte satioasa, hranitoare si saraca in calorii.

Iti urez slabire usoara. Ma mai intorc pe la tine daca imi permiti. Cu mult drag,

Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]