View Single Post
  #11008 (permalink)  
Vechi 14 iul 2012, 22:04:41
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Stephanie Vezi mesajul
Da,vara avem extrem de mult noroc cu lichidele(ne mai potolesc foamea).Eu nu beau cafea,insa uneori ma simt asa obosita incat o sa recurg in curand la aceasta masura.Totusi,am auzit ca incetineste slabitul,deci mai astept putin.Tigarile astea ne omoars.Cred ca daca nu exageram cu aceste ,, vicii,, nu sunt asa periculoase.Mie personal mi-ar fi greu sa nu mananc nimic o noapte intreaga.Totusi efortul tau e rasplatit pe deplin.Bravo!
Cafeaua incetyineste slabitul?Ce curios....ca eu mereu dupa ce beau cafea ma simt cu burta mai platAsi beau cafea intro veselie. La inceput tremuram si imi era rau de la ea, dar acum m-am obisnuit si beau...destul de multa...Altfel nu as sta treaza la munca....
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]