View Single Post
  #1101 (permalink)  
Vechi 20 dec 2010, 18:40:13
Nemo's Avatar
Nemo Nemo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Pai Nemo din cate intelesei eu este barbat nu??Tu nu stii k barbatii genetic vb au arderile mult mai rapide decat femeile???Ei slabesc mult mai usor k noifunctioneaza altfel si nu ma intelege gresit Rozi eu te sustin indiferent ce dieta ti...nu vreau sa te convertescdar eu am zis asa...atata timp cat dieta mea va da rezultate nu o schimb nici batutak am si eu si planul b,c,d de rezerva in cazul in care nu mai reuseam sa dau jos....dar cand ceva merge bn eu cred k nu e bn sa schimbam
Arderile sunt mai rapide, organismul nu apara rezervele de grasime cu aceeasi ardoare ca si la femei, e mai usor sa tin un regim hiperproteic deoarece biologic sunt setat sa fiu mai carnivor si sa nu simt lipsa dulciurilor si nu in ultimul rand e primul regim pe care il urmez asa ca efectele sunt maxime.

Eu raman fan Rozica .
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]