View Single Post
  #1103 (permalink)  
Vechi 20 aug 2010, 10:57:51
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg

Citat:
Anterior postat de kickbox Vezi mesajul
Practic kickbox de 9luni eram obez pana sa ma apuc de kickbox la sala fac mai mult cardio alerg pe banda pe stepper si bicicleta si fac cate 4000 de abdomene pe seri se vad rezultate . Multumesc pentru raspunsuri o sa le pun in aplicare . Mai vreau sa stiu daca ma puteti ajuta eu nu mananc mult nu am un regim alimentar si vreau sa stiu daca nu mananc imi scade masa musculara? am citit ca trebuie sa mananci 6-7 mese pe zi :O mam speriat vreau sa slabesc maxim 10kg nu vreau sa le dau jos in timp scurt Multumesc
Atunci continua cu cardio, si renunta la aparatele cu greutati.
E ok 6 mese pe zi, dar mici. NU f consistente. 3 principale si 2 gustari, maxim 3. Pt masa musculara trebuie sa nu neglijezi proteinele.
Daca te infometze, da, pierzi din muschi.
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]