View Single Post
  #1103 (permalink)  
Vechi 17 nov 2011, 11:30:20
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
lasa ca ma simt eu azi umflata si grasa...mai "copioasa", mai fost toata ziua...si nu neaparat dulciuri, ci paine, muuuuulta paine plus pizza...plus ca a inceput sa ma doara si maseua de minte si de la ea mi se trage durere si la cap, oricum pt mine mai mereu "miercurea" e zi cu ghinion...iara parca vad ca retin 2 kg de apa, dar nici nu ma mai cantaresc degraba pana ce nu simt eu ca-mi revin...ma enervez pur si simplu cand vad ca tin un meniu la perfectie si totusi stagnez, adica investesc atat in el, ma abtin de la atatea, imi sacrific somnul, pt ca nici nu pot manca nimic dupa ora 18, si adorm si f tarziu, iar atunci am un somn f agitat...cateodata simt sincer ca nu mai pot si tot ce-mi doresc e sa fiu fericita, insa oricum nu ma las, o sa trag putin mai mult de mine zilele astea, ca trebuie pe putin sa ajung la 58, ca acum sigur cu retentia de apa si alte prostii, am mai mult, trebuie sa trag pana o sa ma vad cu iubi, si nu numai pt asta, ci pt ca nici nu ma simt eu bine asa, , acum ma ia si cu somn de la atata mancare mancare, mai ma si doare capul de la masea....asa ca imediat ma bag in pat sa-mi mai revin si maine sa incep din nou cu forte proaspete...mi-as dori sa pot fi perfecta si sa nu gresesc niciodata mai ales cu alimentatie, dar uite ca nu is si inca ma mai mandresc cu faptul ca nu renunt in a-mi gasi fericirea si linistea din oricare punct de vedere...somn usor iubita
Buna, draga Ioana
Nu te necaji pentru cele mancate in plus, macar ai dormit bine ca ai mancat?
Sper sa te lase maseaua azi. Mai 2 zile si ai concediu!

Pupici si o zi minunata!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]