View Single Post
  #1105 (permalink)  
Vechi 14 mai 2013, 19:12:11
Anne10's Avatar
Anne10 Anne10 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

In primul rand felicitari ca ai trecut meniurile asa cum sunt (fara sa ascunzi ceva). Cu timpul sunt sigura ca o sa fie foarte bune si ca o sa fi mandra de ce schimbari vei reusi sa faci, in alimentatie!
Dar ti-e nu-ti plac legumele (crude, fierte, nu conteaza) sau ai probleme cu stomacul si nu poti manca? Ca vad ca doar cartofi ai mancat 2 zile. Te rog nu mai combina cartofi cu carnea (snitel cazul tau); si nu zic doar pentru ingrasare, dar cu timpul combinatia asta nu face bine la organism (la stomac, la ficat, la fiere etc). Eu cand se intampla (acum nu ma fac greseala asta) sa manac combinat cartofi cu carne dupa o asemenea masa simteam ca explodez (chiar daca nu mancam mult cantitativ) si aveam o stare de moleseala (nu aveam chef de nimic dupa, decat sa dorm). Tu nu ai starile astea?
__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]