View Single Post
  #1106 (permalink)  
Vechi 21 feb 2012, 15:40:49
angela av's Avatar
angela av angela av este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Emy spor la treaba...sa vezi ce fericita o sa te simti si multumita o sa fii cand o sa fie toate puse la punct...o sa uiti tot stresul ce l-ai avut pana acum...
Hai sa-ti mai zic o reteta cu spaghete...asta pap cand ajung acasa si ciorba de pui...
Fierbi spaghetele dupa reteta, pe astea le lasi in apa lor,se pune apa mai multa dupa ce sunt fierte.apa fiarta...pui o lingura ulei in tigaie,tai marunt un piept de pui si-l calesti in ulei ,cand e aproape prajit pieptul ,toci 4 catei mai mari de usturoi,ii lasi sa se faca aurii,pui sare ,piper ,cand e prajit tornu bulion gros peste,tai busuioc daca iti place si patrunjel,daca vrei poti pune si oregan,mie imi place...lasi sa dea un clocot dupa ce ai pus bulionul si opresti focul si deabea dupa pui verdeata...intr-o farfurie adanca scoti pastele fierbinti(le scoti intr-o sita,inainte sa le pui in farfurie)pui peste sosul cu carnita de pui si pofta buna!...e bine sa ai tocat pieptul si usturoiul si deabea dupa sa pui uleiul la incins...se pregateste foarte repede...
Emy eu sunt inebunita dupa paste....maine iti dau o reteta de paste cu sos alb,usturoi,piept de pui si marar...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund