View Single Post
  #1107 (permalink)  
Vechi 20 dec 2010, 19:01:00
zuzi's Avatar
zuzi zuzi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: valcea, Romania
Dieta: fara paine,dulciuri si grasimi
Date: 165cm, 89kg
Mesaje: 4.556
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Fetitze si baietzi........anul acesta a fost decisiv pt mine....slabitul sau caderea la pat,caci in stadiul ala ajunsesem....chiar moartea poate ma pandea...
Mama mea acum imi spune ca se ducea acasa si se jelea toata din cauza mea....vedea ca abia ma mai misc.....Vorbea cu tatal meu ,ca ce sa faca ei sa ma duca la doctor....Dragilor,eram aproape sa plezneasca pielea si carnea pe mine...de fapt picioarele imi erau vinete si pleznite de la genunchi in jos....
Aratam aproape ca Victoria Lacatusu,numai ca nu imi atarnau carnurile pe picioare in jos.Ati vazut-o la tv cum mergea tinandu-se de pereti?....ASA mergeam si eu...
Am cazut odata,anul asta pe primavara, in bucatarie acasa......m-am tarat pe burta pana la o canapea....am stat asa cateva minute pt a ma ridica in genunchi....cu coatele pe canapea....Sotul era acasa dar nu a putut sa ma ridice..am stat acolo jos pana a mai venit cineva acasa ca sa il ajute.
Acum la 121 de kg ma simt ca fluturele care zboara pe ticker....nici nu zic ca am 121 kg......Mai ma <depresurizez> si eu,ati vazut ca am mai avut stari turbate.......de asta caut diete sa slabesc mai repede....sub 100....
Stiti ce rau e sa nu aiba cine sa te imbrace dimineatza cu sosetele,cu sutienul? Stiti cum e sa te duci la baiatul de 23 de ani sa te incheie la sutien?...Nu stiti si nici nu va doresc sa aflati........De asta as face si pe in patru ca sa slabesc mai repede....Acum judecati-ma cum vreti fiecare......dar e groaznic ce am trait eu....
m-ai emotionat cu adevarat
draga de tine
ma bucur pentu reusita ta si sant alaturi de tine,ai trecut prin momente foarte dificile
ai un caracter puternic si un simt al umorului foarte dezvoltat
zuzi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1769 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1252 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 478 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]